زندگی‌نامه شهید «علی‌اکبر عین‌القضات» کتاب شد


2130 بازدید

زندگی‌نامه شهید «علی‌اکبر عین‌القضات» کتاب شد

محمد محمودی نورآبادی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، بیان داشت: تازه‌ترین کاری که دارم می‌نویسم درباره زندگینامه یک شهید با نام «علی‌اکبر عین‌القضات» از نوادگان آیت‌الله عین‌القضات همدانی است.

وی اضافه کرد: اصالت شهید علی‌اکبر عین‌القضات، همدانی و ساکن مشهد بوده است که در جریان جنگ به شهادت می‌رسد و زندگی مبارزاتی این شهید یک زندگی پر فراز و نشیبی در بهبوحه انقلاب بوده است.

محمودی نورآبادی ادامه داد: شهید علی‌اکبر عین‌القضات، در زمان جنگ مسئول تسلیحات لشکر 5 نصر خراسان بوده است و نکته جالب در زندگی این است که در روز ولادت حضرت علی (ع) به دنیا آمده و روز شهادت ایشان نیز، شهید شده است.

وی با بیان اینکه عنوان این کتاب را «کیسه حیا» نامگذاری کردم، افزود: این کتاب جزو کاری بوده که توسط انتشارات «ملک اعظم» مشهد به بنده پیشنهاد شده است و تا نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

بر اساس این گزارش، محمد محمودی نورآبادی متولد 1349 در استان فارس و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته جغرافیا است که تاکنون بیش از چهارده اثر از این نویسنده با عناوینی نظیر «گلابی‌های وحشی»، «سرریزون»، «رُنج»، «خنده‌زار»، «هزار و یک جشن»، «کمانی برای آرش»، «شب‌های بی آسمان»، «کاش چشم‌هایش دروغ گفته باشد»، «نبرد هس جان» و «اورامان» منتشر و روانه بازار نشر شده است.


فارس