یهودیان آمریکا و اروپا برای فرار از مالیات به دنبال خرید خانه در اسرائیل هستند


1054 بازدید

یهودیان آمریکا و اروپا برای فرار از مالیات به دنبال خرید خانه در اسرائیل هستند

پدیده خرید ملک در اسراییل از سوی ساکنان خارجی که در سالهای اخیر به طور فزاینده ای متداول شده است، فقط بخاطر جذاب بودن بازار املاک و مستغلات اسرائیل نیست بلکه یکی دیگر از دلایل آن محدودیت های جدید در حساب های بانکی اروپا و آمریکا و نیاز برای خالی کردن آنها بمنظور جلوگیری از پرداخت مالیات و جریمه برای دارایی های از قبل اعلام نشده است.

"لئور نومن" وکیل مالیاتی در این باره گفت که محدودیت در بخش بانکی اروپا برای دارایی های اعلام نشده، برخی از اروپایی ها را به انتقال پول شان و گاهی اوقات به مقصد دیگری که اسرائیل است، سوق داده است. علاوه بر این، مقامات مالیاتی آمریکا به دنبال دارایی های اعلام نشده در حساب های آمریکایی خارج از ایالات متحده هستند. در طول دو سال گذشته، بانک های اسرائیل و اروپا مشتریان آمریکایی خود را تحت فشار قرار می دادند اینکه یا پول خود را از بانک خارج کنند و یا تاییدیه از اداره مالیات بر درآمد آمریکا بگیرند که دارایی آنها به مقامات مالیاتی اعلام شود.

این ها همه نتیجه قوانین آمریکا، قانون حساب خارجه پیروی از مالیات، که نیازمند آن است که بانک های خارج از آمریکا درباره حساب های شهروندان آمریکایی گزارش دهند، می باشد. بانک هایی که در این زمینه همکاری نکنند در معرض تحریم های سخت قرار می گیرند.
تخمین زده می شود که بین 300 تا 350 هزار نفر در اسراییل تابیعت دوگانه آمریکایی-اسراییلی دارند.


قدسنا