سیره امام(ره) با عنوان «سیرة موجز از فقیهی معجزه‌گر» در کویت منتشر شد


2109 بازدید

کتاب «سیرة موجز از فقیهی معجزه‌گر» بقلم استاد احمد اسماعیل بهزاد نویسنده کویتی و بازخوانی دکتر آنتوان بارا متفکر سرشناس مسیحی و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در کویت منتشر شد.

این اثر در 200 صفحه قطع بزرگ به بررسی و کنکاش مهمترین فرازهای زندگی حضرت امام راحل طی 60 سال اخیر عمرشان پرداخته و بخشهای مهم سخنرانی و مواضع بنیانگذار انقلاب اسلامی و نحوه افشای توطئه‌های رژیم ستمشاهی و ایستادگی در برابر دسیسه‌های استعمارگران و بهره‌برداری از پشتوانه مردمی بیان کرده است.

پدید آورنده کتاب در مقدمه اثرش می‌نویسد: از آنجائی که نسل جوان با کم و کیف پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و مراحل سرنگونی نظام فاسد پهلوی آشنایی کافی ندارد و نظر به اهمیت الگو گرفتن از ویژگیهای بی مانند این شخصیت بزرگ جهان اسلام که تاریخ صدر اسلام را مجدداً احیاء کرد و خون تازه‌ای در کالبد نیمه جان امت تزریق نمود، بر آن شدم تا سیمای مختصری از مجاهدات این فقیه نستوه را برای جوانان عرب ارائه دهم تا بیش از پیش به ولایت فقیه پایبند باشند و از اندیشه‌های آن الهام گیرند.

تشریح مواضع ضد صهیونیستی امام خمینی (ره) و بیانیه‌های ایشان علیه رژیم منفور پهلوی بخصوص بیانیه مهم عاشورایی همزمان با افتتاح سفارت رژیم اسرائیل در تهران و اقدام ایشان در بستن این لانه فساد و گشایش اولین سفارت فلسطین در جهان در اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی از مهمترین بخشهای این کتاب به شمار می‌آید.

حمایت امام راحل از جنبش های آزادیبخش اسلامی از جمله حزب الله لبنان ، نامه امام به گورباچف ، حادثه طبس، گروگانگیری لانه جاسوسی، تأکید بر وحدت و همگرایی امت اسلامی و پرهیز از تفرقه و تشت، فتوای امام علیه سلمان رشدی مرتد، تأکید بر بزرگداشت شهدای جنگ تحمیلی و حمایت از خانواده شهدا از دیگر محورهای این اثر پژوهشی است.

در پایان این کتاب عکسهایی از صحنه‌های پیوند و ارتباط امام با امت که بیانگر ساده زیستی امام راحل است به چاپ رسیده است.


تسنیم