فراخوان گروه تاریخ شفاهی موسسه امام موسی صدر


2268 بازدید

فراخوان گروه تاریخ شفاهی موسسه امام موسی صدر

«اهمیت یافتن مقولۀ «هویت ملی» در معادلات سیاسی و اجتماعی جوامع بشری، موقعیت ویژه‌ای نیز به «تاریخ» بخشیده است. اگر در گذشته، تاریخ فقط روایتی داستان‌وار از وقایع بود، امروز تاریخ با شاخه‌ها و گرایش‌های مختلف و متعددش به اموری فرا‌تر از روایتِ وقایع می‌پردازد. البته، روشن است که برای رسیدن به این اهداف، علم تاریخ نیز از روش‌ها و شیوه‌های جدیدتری برای جمع‌آوری داده‌ها و پردازش آن‌ها بهره برده است. «تاریخ شفاهی» که جمع‌آوری خاطرات و روایت‌های شفاهیِ وقایعِ تاریخی است یکی از این روش‌هاست. 
 
از این رو، مؤسسۀ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، طرح تاریخ شفاهی امام موسی صدر را با هدف ثبت و ضبط خاطرات نزدیکان و دوستان و همکاران و مرتبطان با ایشان وخاندان صدر در دستور کار قرار داده است. 
 
مؤسسۀ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر بدین وسیله از همۀ کسانی که با امام صدر و شخصیت‌های برجسته خاندان صدر، به‌ویژه حضرات آیات سید صدرالدین صدر، سید رضا صدر، شهید سید محمدباقر صدر و شهید بنت الهدی صدر ارتباط داشته و یا از نزدیک شاهد فعالیت‌ها و اقدامات مختلف ایشان و همکاران و نزدیکشان بوده‌اند درخواست می‌کند که مؤسسه را میهمان خاطرات شنیدنی هر چند کوتاه خود کنند.
 
بدیهی است که با معرفی آشنایان خود و رساندن دعوت و درخواست ما به آنان نیز، ما را در رسیدن به هدفمان یاری کرده اید و سپاسگزار شما خواهیم بود.»
 
همچنین دراین فراخوان آمده است: « از همۀ کسانی که اسناد، تصاویر، دست‌نوشته یا فایل‌های صوتی مرتبط با این موضوع در اختیار دارند می‌خواهد با ارائه نسخه‌ای از آن و مشارکت در این طرح تاریخی، مؤسسه را در حفظ میراث فرهنگی و تاریخ یاری دهند.

علاقه‌مندان برای همکاری می‌توانید از طریق پست الکترونیکی: oralhistory@imamsadr.ir و تلفن: ۳ - ۸۸۴۹۴۱۶۲ (داخلی ۱۱۳) تماس بگیرند یا به آدرس تهران، میدان هفتم تیر، بالا‌تر از مسجد الجواد، کوچه شریعتی، جنب مسجد الرضا، پلاک ۱۰، واحد ۲ مراجعه کنند.


ایبنا