زندگی‌نامه شهید عراقی حاضر در سپاه ایران موضوع جدید کتاب محمودی‌


2062 بازدید

محمد محمودی نورآبادی، نویسنده، با اشاره به جدیدترین آثار در دست نگارش خود گفت: در حال حاضر یکی از کارهایی که مشغول نگارش و تدوین آن هستم، زندگی‌نامه شهید علی‌اکبر عین‌القضاة، از نوادگان آیت‌الله عین‌القضاة همدانی است. این شهید بزرگوار ویژگی‌های شخصیتی و خانوادگی ممتازی دارد که شوق هر نویسنده‌ای را برای نوشتن زندگی‌نامه و خاطراتش برمی‌انگیزد.

وی ادامه داد: در این اثر با اعضای خانواده و دوستان شهید صحبت کرده و در مجموعه‌ای با عنوان «کیسه حیا» آن را تدوین کرده‌ام. خانواده این شهید از جمله خانواده‌هایی بودند که طی ایام حکومت صدام بر عراق، از این کشور اخراج شدند و به ایران آمدند. بعد از آن تک‌تک اعضای این خانواده به دلیل ارادت به امام خمینی(ره) وارد میدان مبارزه با رژیم شاه شده‌اند و همزمان با جنگ تحمیلی نیز در جبهه‌ها حضور داشتند.

این نویسنده یادآور شد: شهید عین‌القضاة ویژگی‌های شخصیتی بارز و متعددی داشت که از جمله آنها نحوه تولد وی بود. او در هنگام تولد در میان کیسه‌ای به دنیا آمد که از نظر علم پزشکی به ندرت اتفاق می‌افتد. علاوه بر این، شهید بزرگوار به داشتن حیا و ترک نگفتن نماز شب مشهور بود. به همین دلیل نام این اثر را «کیسه حیا» انتخاب کرده‌ام که قرار است انتشارات ملک اعظم آن را به چاپ برساند.

محمد محمودی نورآبادی متولد 1349 در استان فارس و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته جغرافیا است که تاکنون بیش از چهارده اثر از این نویسنده با عناوینی نظیر «گلابی‌های وحشی»، «سرریزون»، «رُنج»، «خنده‌زار»، «هزار و یک جشن»، «کمانی برای آرش»، «شب‌های بی آسمان»، «کاش چشم‌هایش دروغ گفته باشد»، «نبرد هس جان» و «اورامان» منتشر و روانه بازار نشر شده است.


تسنیم