استفاده اسراییل از سلاحهای ممنوعه


879 بازدید

استفاده اسراییل از سلاحهای ممنوعه

وزارت بهداشت فلسطین از سازمانهای حقوق بشر بین المللی و گروههای مدنی خواست تا استفاده رژیم صهیونیستی از سلاحهای ممنوعه بین المللی در جنگ غزه را بررسی کنند.

بنقل از خبرگزاری فلسطینی معأ"یوسف ابوالریش" قائم مقام وزارت بهداشت غزه در یک کنفرانس خبری با اعلام اینکه رژیم صهیونیستی در جنگ فعلی ازسلاح‌های ممنوعه استفاده کرده است از سازمانهای حقوق بشر بین المللی و گروههای مدنی خواست تا با اعزام هیاتی به غزه، اسنادی از جنایات جنگی اسراییل و استفاده این رژیم از سلاحهای ممنوعه علیه شهروندان فلسطینی تهیه کنند.

وی گفت:تیم های پزشکی با بررسی بدن مجروحین وشهدای فلسطینی، شکاف و پارگی های عمیق در بدن آنها مشاهده کرده اند که نشان می دهد رژیم صهیونیستی در بمباران غزه از سلاح های ممنوعه بین المللی استفاده کرده است.

"ابوالریش" افزود:استفاده از این سلاحها نقض آشکار قوانین بین الملل بویژه کنوانسیون چهارم ژنو است. این مقام وزارت بهداشت فلسطین ادامه داد:ارتش رژیم صهیونیستی عمدا آمبولانس ها و تیم های پزشکی را که در حال امداد رسانی به مجروحین فلسطینی هستند، هدف قرار می دهد.

"ابوالریش"تصریح کرد:رژیم صهیونیستی غیر نظامیان را هدف قرار می دهد به طوریکه اکثر قربانیان تجاوزات اسرائیل را زنان و کودکان تشکیل می دهند. وی در ادامه سازمان های حقوق بشر و جامعه جهانی را به اعمال فشار بر اسرائیل برای توقف تجاوزات خود علیه نوار غزه فراخواند. رژیم صهیونیستی از هشتم جولای گذشته حملات خود را به نوار غزه آغاز کرد و در این 13 روز بیش از400 فلسطینی را به شهادت رسانده و بیش از 1270 نفر دیگر را زخمی کرده است.


قدسنا