عرضه نسخه دیجیتالی «زندان الرشید» در بازار کتاب


948 بازدید

عرضه نسخه دیجیتالی «زندان الرشید» در بازار کتاب

امین نادری، کارشناس سوره مهر الکترونیک، با اشاره به اتمام مراحل دیجیتال‌سازی کتاب‌های منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر گفت: از سال گذشته فرایند دیجیتال‌سازی منابع منتشر شده توسط این انتشارات به منظور توسعه فرهنگ کتابخوانی و دسترسی آسان به آثار این انتشارات آغاز شد که در این مدت تمامی آثار این انتشارات دیجیتال‌سازی و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

وی به برنامه‌های جدید این بخش از انتشارات اشاره و تصریح کرد: در مرحله فعلی تمامی کتاب‌های جدیدی که توسط انتشارات به چاپ می‌رسد، به صورت دیجیتالی نیز در بازار کتاب عرضه خواهد شد. قرار است به زودی نسخه‌ای از کتاب «زندان الرشید»، شامل خاطرات سردار گرجی‌زاده از روزهای اسارت وی، نیز به زودی در این قالب منتشر شود. 

کارشناس سوره مهر الکترونیک در ادامه به ارائه آثار با محتوای تعاملی اشاره کرد و یادآور شد: از دیگر طرح‌هایی که سوره الکترونیک برای سال آینده و به ویژه نمایشگاه کتاب در نظر دارد، ارائه کتاب با محتوای تعاملی است. در این طرح تنها مطالعه کتاب در قالب دیجیتال مد نظر نیست، بلکه در کنار آن امکانات دیگری نیز برای مخاطبان در نظر گرفته شده است.در این نسخه علاوه بر متن دیجیتال کتاب، امکانات دیگری چون فیلم اثر، روایت کتاب به صورت صوتی، الصاق تصاویر جدید و ... نیز لحاظ شده است.

نادری افزود: مهمترین نکته در تولید نسخه چند رسانه‌ای این اثر تفاوت آن با دیگر نسخه‌هایی است که از کتاب‌های مختلف در بازار کتاب موجود است. این برای اولین‌بار است که مخاطب اثری در این قالب در دست دارد که با مجوز رسمی تولید شده و حقوق مؤلف در آن رعایت شده است. علاوه بر این، نسخه تولید شده از نظر فنی نیز تفاوت فاحشی با دیگر نسخ موجود دارد.


تسنیم