ششمین جایزه ادبی پروین اعتصامی فراخوان داد


1382 بازدید

ششمین جایزه ادبی پروین اعتصامی فراخوان داد

ششمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی با هدف بزرگداشت مقام و شخصیت شاعره نامدار ایران پروین اعتصامی، رشد و اعتلای خلاقیت‌ها و آفرینش‌های ادبی بانوان، ترویج و تقویت زبان فارسی در خارج از کشور، ایجاد پیوند میان ادبیات ملل به‌ویژه در حوزه جهان اسلام، معرفی چهره‌های شاخص زنان ادیب و پژوهنده و تقدیر از زنان درعرصه زبان و ادب فارسی با مشارکت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب، اسفندماه سال جاری هم زمان با روز بزرگداشت بانو پروین اعتصامی برگزار می‌شود.

از تمامی بانوان اهل قلم اعم از شاعران، نویسندگان، مترجمان، منتقدان و پژوهشگرانی که آثارشان برای نخستین‌بار در سال‌های 1391 و 1392 منتشر شده، دعوت می‌شود تا یک نسخه از آثارشان را به دبیرخانه جایزه ارسال کنند.

شعر، ادبیات داستانی (داستان بلند، داستان کوتاه)، ادبیات نمایشی (نمایشنامه)، پژوهش‌های ادبی (نقد و پژوهش، پایان‌نامه‌های دانشجویی، مجموعه مقالات ادبی) و ادبیات کودکان (داستان و شعر کودک و نوجوان) حوزه‌های مورد ارزیابی هیئت داوران کتاب‌های تألیفی و ترجمه‌ای بانوان در این جشنواره است که به زبان فارسی منتشرشده است.

مهلت ارسال آثار تا 31 شهریورماه 1393 است. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین جنوبی و برادران مظفر، شماره 1080، طبقه اول ارسال کنند. 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ 66966136 و دورنگار : 66966218 تماس بگیرند.


ایبنا