انتشار ۱۶ جلد «ستاره‌های دنباله‌دار» برای آشنایی کودکان با اسرای کم‌سن ایرانی


2230 بازدید

انتشار ۱۶ جلد «ستاره‌های دنباله‌دار» برای آشنایی کودکان با اسرای کم‌سن ایرانی

فریبرز خوب‌نژاد قائم‌مقام مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از فعالیت این مؤسسه در حوزه پژوهش و نشر در سال 93 خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی‌ها برای سال 93 در واقع به‌طور جدی وارد حوزه نشر کودک شده‌ایم و کارهای جدیدی در این حوزه داریم که حتماً در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب سال 93 عرضه خواهد شد.

وی افزود: ازآن‌جایی که در طول هشت سال دفاع مقدس نوجوانان کم سن و سالی نیز میان رزمندگان اسلام یا در شهرهای مرزی به اسارت رژیم بعث عراق درآمدند نیاز به معرفی آنان به کودکان ایرانی احساس می‌شد. اسرای کم سن و سال ما در اردوگاه‌‌های عراق در سنین 11 تا 14 سالگی به اسارت درآمدند. به همین منظور مجموعه‌ای 16جلدی با عنوان «ستاره‌های دنباله‌دار» تعریف کرده‌ایم که 4 عنوان آن آماده چاپ است و به‌زودی عرضه خواهد شد. ستاره‌های دنباله‌دار به‌معنای درخشش رزمندگان و ایثارگرانی است که در اسارت نیز درخشش آن‌ها ادامه داشته است.

خوب‌نژاد در ادامه تصریح کرد: کتاب‌های این مجموعه روایت‌های دوران اسارت رزمندگان است که در قالب داستان و برای گروه سنی "ب" و "ج" تنظیم شده است. چهار کتابی که در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال قابل تهیه است با عناوین «لک‌لک‌های مهاجر»، «دوست جیبی»، «سنگریزه آبی» و «خانه‌ای برای همیشه» به چاپ می‌رسند. این چهار عنوان کتاب با اقتباس از زندگی اسرای کم سن و سال ایرانی تهیه شده است. اگرچه کاملاً رئال نیست و با تخیل نویسنده آمیخته شده است اما برداشت خوبی از زندگی اسرای کم‌سن ما در اردوگاه‌های عراق است.


تسنیم