«شرح اسم» اثری پر فروش در نمایشگاه بیست و هفتم


1264 بازدید

«شرح اسم» اثری پر فروش در نمایشگاه بیست و هفتم

کتاب «شرح اسم» در فهرست پرفروش ترین آثار ارائه شده به بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قرار گرفته است . در یک بررسی به عمل آمده در خصوص جدول برترین ها و پرفروش ترین های نمایشگاه بیست و هفتم که با استقبال زیادی از سوی دانشجویان ، محققان و پژوهشگران مواجه گردیده کتاب «شرح اسم» در جایگاه بالای جدول قرار دارد.

  کتاب «شرح اسم» حاوی زندگینامه آیت الله سید علی حسینی خامنه ای است که به همت مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی منتشر شده است . این موسسه در دو دهه حیات تاریخ‌نگاری خود کوشیده است تاریخ معاصر ایران را از واپسین سال‌های حکومت دودمان قاجار، تا زمان حاضر، مورد بررسی قرار داده و با عبور از رهیافت رایج تاریخ‌نگاری، به نقش‌ها و نقش‌‌آفرینان کنونی تاریخ کشورمان نیز بپردازد.کتاب «شرح اسم»  شرحی است از تبار و تولد معظم له تا سال‌های کودکی و نوجوانی؛ و کارنامه‌ای است مختصر از آغازین کنش‌های سیاسی اجتماعی ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی. قطع نظر از نقش و موقعیت استثنائی ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بی‌تردید آیت‌الله خامنه‌ای یکی از عالمان تأثیرگذار در تبیین و ترویج اندیشه سیاسی اسلام و برآمدن انقلاب اسلامی ایران است. بنابراین، چنین پژوهشی به معنای بازخوانی و بازگویی بخشی از تاریخ مبارزات ملت ایران است.

  یکی از صاحبنظران اهل قلم در نمایشگاه کتاب تهران در باره علت پر فروش بودن کتاب «شرح اسم»  گفت زندگی‌نامه‌نویسی تفصیلی گرچه یکی از زیرشاخه‌های تاریخ‌نگاری به شمار می‌آید، اما استعداد بهره‌مندی از سلیقه‌های ادبی را نیز دارد و آقای هدایت‌الله بهبودی توانسته است سبک نگارش لطیف و جذاب خود را در خدمت یک پژوهش عالمانه و مستند قرار دهد. این امر از جمله دلایلی است که سبب شده که کتاب «شرح اسم» مقبول طبع اهل نظر افتد.

کتاب «شرح اسم» در میان آثار ارائه شده از سوی موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی به بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رتبه اول را از نظر استقبال مردمی به خود اختصاص داد .