پیام امام خمینى (ره ) به مناسبت فاجعه هفتم تیر


1446 بازدید

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
ملتى که براى اقامه عدل اسلامى و اجراى احکام قرآن مجید و کوتاه کردن دست جنایتکاران ابرقدرت و زیستن با استقلال و آزادى قیام نموده است ، خود را براى شهادت و شهید دادن آماده نموده است و به خود باکى راه نمى دهد که دست جنایت ابرقدرتها از آستین مشتى جنایتکار حرفه اى بیرون آید و بهترین فرزندان راستین او را به شهادت رساند.
مگر شهادت ارثى نیست که از موالیان ما که حیات را عقیده و جهاد مى دانستند و در راه مکتب پرافتخار اسلام با خون خود و جوانان عزیز خود از آن پاسدارى مى کردند به ملت شهید پرور ما دسیده است ؟ مگر عزت و شدف و ارزشهاى انسانى ، گوهرهاى گرانبهایى نیستند که اسلاف صالح این مکتب ، عمر خود و یاران خود را در راه حراست و نگهبانى از آن وقف نمودند؟
مگر ما پیرامون پاکان سرباخته در راه هدف نیستیم که ار شهادت عزیزان خود به دل تردیدى راه دهیم ؟ مگر دشمن قدرت آن را دارد که با جنایت خود مکارم و ارزشهاى انسانى شهیدان عزیز ما را از آنان سلب کند؟ مگر دشمنهاى فضیلت مى توانند جز این خرقه خاکى را از دوستان خدا و عاشفان حقیقت بگیرند؟
بگذار این ددمنشان که جز ((من )) و ((ما))هاى خود نمى اندیشند و ((یا کلون کما تاءکل الانعام )) عاشقان راه حق را از بند طبیعت رهانده و به قضاى آزاد جوار معشوق برسانند.
ننگتان باد تفاله هاى شیطان و عارتان باد اى خود فروختگان به جنایتکاران بین المللى که در سوراخها خزیده و در مقابل ملتى که در برابر ابرقدرتها برخاسته است ، به خرابکاریهاى جاهلانه پرداخته اید.
عیب بزرگ شما و هوادارانتان آن است که نه از اسلام و قدرت معنوى آن و نه از ملت مسلمان و انگیزه غداکارى و اطلاعى دارید. شما ملتى را که براى سقوط رژیم پلید پهلوى و رها شدن از اسارت شیطان بزرگ ده ها جوان عزیز خود را فدا کرد و با شجاعت بى مانند ایستاد و خم به ابرو نیاورد، نشناخته اید. شما ملتى را که معلولانشان در تخت هاى بیمارستان آرزوى شهادت مى کنند و یاران را به شهادت دعوت مى کنند، نشناخته اید. شما کوردلان با آن که دیده اید با به شهادت رساندن شخصیتهاى بزرگ صفوف فداکاران در راه اسلام فشرده تر و عزم آنان مصمم تر مى شود، مى خواهید با به شهادت رساندن عزیزان ما این ملت فداکار را از صحنه بیرون کنید. شما تا توانسته اید به فرزندان اسلام چون شهید بهشتى و شهداى عزیز مجلس و کابینه با حربه از کار افتاد و کوس رسوایى همه تان بر سر بازارها زده شد، در سوراخها خزیده و دست به جنایاتى جاهلانه زده که به خیال خام خود ملت شهید پرور و غداکار را با این اعمال وحشیانه بترسانید و نمى توانید که در قاموس شهادت واژه وحشت نیست . اکنون اسلام به این شهیدان و شهید پروران افتخار مى کند و با سرافرازى همه مردم را دعوت به پایدارى مى نماید و ما مصمم هستیم که روزى رخش ببینیم و این جان که از اوست تسلیم وى کنیم .
ملت ایران در این فاجعه بزرگ 72 تن بیگناه به عدد شهداى کربلا از دست داد. ملت ایران سرافراز است که مردانى را به جامعه تقدیم مى کند که خود را وقف خدمت به اسلام و مسلمین کرده بودند. ملت عزیز! این کوردلان مدعى مجاهدت براى خلق گروهى را از خلق گرفتند که از خدمتگذاران فعال و صدیق خلق بودند. گیرم که شما با شهید بهشتى که مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان اسلام و خصوص شما بود دشمنى سرسختانه داشتید، با بیش از 70 نفر بیگناه که بسیارشان از بهترین خدمتگذاران خلق و مخالف سرسخت با دشمنان کشور و ملت بودن چه دشمنى داشتید؟ جز آن که شما با اسم خلق از دشمنان خلق و راه صاف کنان چپاولگران شرق و غرب مى باشید. ما اگر چه دوستان و عزیزان وفادارى را از دست دادیم که هر یک براى ملت ستمدیده استوانه اى بسیار قوى و پشتوانه اى ارزشمند بودند، ما گرچه برادران بسیار متعهدى را از دست دادیم که ((اشداء على الکفار و رحماء بینهم )) بودند و براى ملت مظلوم و نهادهاى انقلابى سدى استوار و شجره اى ثمر بخش به شمار مى رفتند، لکن سیل خروشان خلق و امواج شکننده ملت با اتحاد و اتکال به خداى بزرگ هر کمبودى را جبران خواهد کرد. ملت ایران با اعتماد به قدرت لایزال قادر متعال همچون دریایى مواج به پیش مى رود و در مقابل ابرقدرتها و تفاله هاى آنان با صفى مرصوص ایستاده است و شما درماندگان عاجز را که در سوراخها خزیده اید و نفسهاى آخر را مى کشید به جهنم مى فرستد و خداوند بزرگ پشت و پناه این کشور و ملت است .
این جانب باز دیگر این ضایعه عظیم را به حضور بقیة الله - ارواحنا له الفدا - و ملتهاى مظلوم جهان و ملت رزمنده ایران تبریک و تسلیت عرض ‍ مى کنم . من با بازماندگان شریف و عزیز این شهدا در غم و سوگ شریک و رحمت واسعه خداوند رحمان را براى این مظلومان و صبر و شکیبایى را براى بازماندگان محترم آنان از درگاه خداوند متعال خواستارم . رحمت خدا و درود بى پایان ملت بر شهداى انقلاب از 15 خرداد 42 تا هفتم تیر ماه 60 و سلام و تحیت بر مظلومان جهان و مظلومان ایران در طول تاریخ .
روح الله الموسوى الخمینى
9/4/1360


صحیفه امام ، ج 15 ص 1