استقبال عکاسان خارجی از سومین جشنواره هنر مقاومت


1420 بازدید

استقبال عکاسان خارجی از سومین جشنواره هنر مقاومت

دبیر بخش عکس سومین جشنواره هنر مقاومت با اشاره به ارتقای سطح کمی و کیفی آثار رسیده به جشنواره، از استقبال عکاسان کشورهای مختلف برای شرکت در این دوره خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، سیدعباس میرهاشمی دبیر بخش عکس سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت اعتقاد دارد که این جشنواره توانسته ارتباط خوبی با هنرمندان برقرار کند و با افزایش بخش‌های رقابتی در این دوره، توانسته به اهداف اصولی و اساسی نزدیک شود.
او با اشاره به آثار ارسال شده به جشنواره در رشته عکاسی تاکید کرد: «با توجه به برگزاری سومین دوره جشنواره، سطح کمی و کیفی آثار رسیده ارتقا یافته و نسبت به دو دوره قبل هنرمندان عکاس استقبال بیشتری از جشنواره کرده‌اند و کشورهای بیشتر در این دوره حاضرند.»
میرهاشمی با بیان اینکه وقتی بحث مقاومت مطرح می شود، ذهن همه به سمت موضوع جنگ می‌رود، ادامه داد:  فارغ از این ذهنیت کلیشه‌ای که در وهله اول تصور می‌شود، بسیاری دیگر از مصداق‌های مقاومت در آثار رسیده به این جشنواره خودنمایی می‌کند که این نشانه بلوغ و نبوغ هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره است.
 
این هنرمند عکاس با اشاره به دغدغه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی هنرمندان گفت: «در آثاری هم که به جشنواره هنر مقاومت ارسال شده است کاملا این دغدغه ها دیده می‌شود. در بخش عکاسی هم این اتفاق افتاده است. حتی در آثاری که از کشورهای خارجی ارسال شده، آن رنج و زحمت و دغدغه‌ای که یک هنرمند برای تولید اثر خوب باید داشته باشد، وجود دارد. این نکته بسیار مهم است. امیدوارم در ادامه بتوان از هنرمندانی که دغدغه هنر مقاومت دارند، بیشتر حمایت کرد. باید فضا را طوری برای این هنرمندان آماده کنیم که آنها با اندیشه و ابزار بهتر کار هنری خود را تولید کنند.»
 
دبیر بخش عکس سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت ادامه داد: «برای ماندگار شدن این جشنواره و برای بهتر برگزار کردن آن حمایت‌های بیشتر از هنرمندان، برگزاری جلسه های مداوم با آنها و رد و بدل کردن محورها و موضوعات و اطلاع رسانی هرچه بهتر و قوی تر ضروری است.»
 
سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت آذر ماه امسال توسط بنیاد فرهنگی روایت و انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس در دوازده رشته گوناگون شامل نقاشی، طراحی و چاپ دستی، نگارگری، خط-نقاشی، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، کاریکاتور، طرح‌های حجمی، انیمیشن، هنرهای جدید و مفهومی و پژوهش‌های علمی برگزار می‌شود.


فارس،