انتشار پنجمین شماره مجله الکترونیکی «کتاب بهارستان»


1593 بازدید

انتشار پنجمین شماره مجله الکترونیکی «کتاب بهارستان»

شماره پنجم کتاب بهارستان، ماهنامه داخلی روابط عمومی کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی منتشر شد.

ماهنامه «کتاب بهارستان» شامل مطالبی چون گزارش نخستین همایش بین‌المللی اسناد ایرانی می‌باشد. همچنین در این شماره گفتگوی کاملی با قائم مقام کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، محمود شالچی طوسی صورت گرفته است.

بازدید بانوان هنرمند کویتی، بازدید دکتر سلمان هادی آل طعمه از کتابخانه مجلس و بازدید رئیس، معاونان و مدیران کتابخانه مجلس از کتابخانه آستان قدس رضوی از بخش‌های دیگر این ماهنامه است.

همچنین معرفی سه اثر ملحق نهج‌البلاغه، فهرستواره پایان‌نامه‌های ترکیه (مطالعات ایرانی) و پیام بهارستان از انتشارات کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در این شماره کتاب بهارستان آمده است.

اخبار حوزه معاونت فنی، شامل گزارشی کامل از بخش کاوش کتابخانه و گزارش واحد مدیریت فناوری اطلاعات و دیجیتال سازی مبنی بر به روز رسانی نسخه الکترونیکی نشریات کتابخانه روی وب‌سایت، اخبار بخش فراهم آوری، نیز اخبار مرکز اسناد کتابخانه مجلس در ماهی که گذشت نیز در پنجمین شماره ماهنامه «کتاب بهارستان» آمده است.

همچنین گزارش بازدید از کارگاه کتاب استاد حسن انوشه، محقق و پژوهشگر ایران‌شناس نیز در بخش کتابخانه ایران‌شناسی درج شده است.

اخبار بخش روابط عمومی، اعم از اهدای بیش از چهار هزار جلد کتاب از سوی کتابخانه به مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی،‌ مطالعاتی و پژوهشی کشور، برگزاری نمایشگاه عکس از تاریخ مجلس در گذر پیاده راه بهارستان، اهدای بسته‌های ویژه فرهنگی به میهمانان همایش ناصر کبیر اطروش و مقدمات برگزاری آیین نودمین سال افتتاح کتابخانه مجلس از دیگر بخش‌های این ماهنامه است.

در تدوین ماهنامه «کتاب بهارستان» تلاش بر آن بوده است که اخبار کتابخانه مجلس در آن انعکاس بیابد، به عبارتی کتاب بهارستان آیینه‌ی تمام‌نمای فعالیت‌های صورت گرفته در کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و تلاش‌های کارکنان کتابخانه می‌باشد.

پنجمین شماره نشریه داخلی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی «کتاب بهارستان» به مدیر مسئولی دکتر محمد رجبی، سردبیری دکتر محمد حیدری و با صفحه آرایی مهربان ببری دیزج منتشر شده است که متن کامل آن به زودی روی وب‌سایت قرار خواهد گرفت.


ical.ir