«خرمشهر نمی میرد» کتاب شد


1555 بازدید

«خرمشهر نمی میرد» کتاب شد

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات ایرنا، این نویسنده در کنار حرفه خبرنگاری و عکاسی در جبهه های جنوب و غرب کشور، مدتی نیز به عنوان فرمانده گروهان داوطلبان اعزامی سازمان عقیدتی و سیاسی وزارت دفاع و سازمان اتکا حضور داشته است.

خرمشهر قلب ایران، موقعیت خرمشهر، خرمشهر در پیروزی انقلاب اسلامی، مقاومت 45 روزه خرمشهر، وقتی جهان آرا گریه کرد، مسجدجامع خرمشهر، هجوم دشمن از سه محور، خرمشهر در روزهای حساس مقاومت، جنایت دشمن درمحله هیزان، نقش فدائیان اسلام، کوی طالقانی، جنوب خیابان چهل متری، محور بندر، ادامه مقاومت و جنگ خانه به خانه و تن به تن، وضعیت دشمن، آزاد سازی خرمشهر از جمله فهرستگان این کتاب به شمار می رود.

در بخشی از این کتاب با عنوان خرمشهر قلب ایران آمده است: خرمشهر ریشه در تاریخ دارد، نام خرمشهر به دلیل مبارزات و مقاومتش در برابر تجاوز رژیم بعث عراق و جانفشانی مردمانش که با چنگ و دندان خرمشهر را از اسارت آزاد ساختند در برگ زرینی بر دفتر تاریخ می درخشد.

همچنین درباره موقعیت خرمشهر می خوانیم: خرمشهر از 2 قرن پیش به دلیل اهمیت راهبردی فوق العاده، توجه استعمارگران را به خود جلب کرد و تاکنون چندین بار به اشغال قوای خارجی درآمده است.

خرمشهر در 120 کیلومتری جنوب غربی اهواز و در 14 کیلومتری شمال شرق آبادان قرار دارد. رودخانه پراهمیت کارون خرمشهر را به 2 قسمت شرقی و غربی تقسیم کرده و زیبایی خاصی بدان بخشیده است.

در صفحات پایانی این کتاب تصاویری از حضور نویسنده و تعدادی از خبرنگاران ایرنا دردوران دفاع مقدس به چشم می خورد.

از این نویسنده در سال های 62 و 63 نیز اثری با عنوان از اسارت تا آزادی و زارقاسم بلم ران خرمشهری به چاپ رسیده است .

خرمشهر نمی میرد در 183 صفحه با قیمت هشت هزار تومان توسط سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس منتشر و روانه بازار کتاب شد.


ایرنا