روایتی از وصیت شهیدی که از مادرش خواسته بود مقابل مخالفان انقلاب اشک نریزد


1275 بازدید

روایتی از وصیت شهیدی که از مادرش خواسته بود مقابل مخالفان انقلاب اشک نریزد

همایش مادران چشم به راه امروز دوشنبه 19 خردادماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، حجت الاسلام گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه محمدرسول الله، سردار ناصر شعبانی قائم مقام دانشگاه امام حسین(ع)، امیرسرتیپ دوم خلبان سیداسماعیل موسوی فرمانده پایگاه‌های نیروی هوایی در مناطق جنگی، امیرسرتیپ دوم خلبان فرج الله براتپور فرمانده عملیات اچ3، و مسئولین شهرداری منطقه 9 به همراه جمعی از خانواده شهدای مفقودالاثر در فرهنگسرای کار برگزار شد.

حجت الاسلام گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) در این مراسم گفت: خانواده‌هایی که برای دفاع از انقلاب و کشورشان شهید تقدیم کردند نباید فکر کنند فرزندانشان مفقودالاثر شدند مادر شهیدی به من می‌گفت:«من شبها با فرزندم سخن می‌گویم اگر سخن نگویم خوابم نمی‌برد.» نه اینکه سخن گفتن من یک طرفه باشد بلکه پسرم هم با من سخن می‌گوید این یعنی شهدا زنده اند و نباید در هیچ شرایطی به زنده بودن آنها شک کنیم. مادر شهید دیگری به نام علی اکبر صادقی می‌گفت درحال خاک سپاری فرزندم بودیم به خدا گفتم خدایا حالا که فرزندم را برای تو دادم به من لطفی کن چشمان علی اکبر در شب عروسی‌اش بسیار زیبا بود می‌خواهم یک بار دیگر آن چشم‌های زیبا را ببینم. ناگهان قبرنورانی وچشم‌های شهید باز شد پس از آنکه مادر یک دل سیر چشم‌های علی اکبرش را دید دوباره قبر به تاریکی رفت. البته تصویر لحظات چشمهای این شهید ثبت شده است و مستند است.

وی ادامه داد: در وصیت نامه یکی از شهدای شاخص ما آمده بود:« از میان تمام نوشته‌ها قرآن را، از میان تمام الگوها امام را، از میان تمام رنگها سرخ را، از تمام گلها لاله را، از تمام مرگ‌ها شهادت را و از میان تمام باغ‌ها گورستان را انتخاب کردم. ای امام عزیز به خدا سوگند اگر هزار بار می‌مردم و زنده می‌شدم برای تو و در راه تو جان می‌دادم. اما افسوس که یک جان بیشتر ندارم. شهید دیگری به مادرش وصیت کرده بود مادر تو را از گریه کردن منع نمی‌کنم اما پیش کسی که مخالف اسلام، روحانیت، و انقلاب است گریه نکن. چون در این صورت مرا عذاب خواهی داد.

نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) به نقل از سخن یکی از مادران شهدا خاطرنشان کرد: مادر شهیدی در مراسم تشییع و تدفین پسرش گفت: «می‌دانم شهید غسل و کفن نمی‌خواهد من پسرم را خودم غسل داده و کفن کرده‌ام تا آمریکایی‌ها بدانند ما زنده‌ایم.» ما به برکت انفاس شهدا نفس می‌کشیم و تا وقتی که دعای خیر مادران شهدا پشت مملکت است عزت و اقتدار این کشور بیشتر می‌شود.

حجت الاسلام گواهی در ادامه سخنانش افزود: من از 13 سالگی توفیق اولین حضور در جنگ را داشتم و تا پایان جنگ همپای رزمندگان جنگیدم به چشم می‌دیدم چیزی که رزمندگان را تا از دست دادن جانشان مقاوم کرده است، خدا و اهل بیت عصمت و طهارت بود. قاضی دزفولی در سخنی گفته بود:« من پشت سر رزمندگان راه می‌رفتم تا گردو غبار پای این رزمندگان برصورتم نشسته و در قیامت همراهی مرا شهادت دهد. باید بفهمیم و درک کنیم شهدای ما انسان‌های عادی نبودند و به قول فرموده امام (ره) رهبر ما جوان 13 ساله‌ای است که نارنجک به کمر می بندد و به زیر تانک می‌رود.

وی در پایان سخنانش به از خودگذشتگی و مقاومت جانبازان هشت سال دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: مردان مقاومی که عافیت و آسایش خود را به خاطر امت اسلام و خداوند هدیه کردند، یعنی این جانبازان را باید همیشه گرامی داشت آنها ولی نعمت‌های امت اسلام هستند و بدانیم اگر فضای عطرآگین شهادت و ایثارگری در کشور بپیچد هیچ قدرتی نمی‌تواند در مقابل ما بایستد.


تسنیم