رشادت‌های زنان در دفاع مقدس وارد کتاب‌های درسی می ‌شود


2017 بازدید

رشادت‌های زنان در دفاع مقدس وارد کتاب‌های درسی می ‌شود

  حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان، در جلسه مشترک مولفان کتاب‌های درسی با مسوولان پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، اظهار  کرد: لازم است معارف جنگ که مجموعه‌ای از معارف دینی، مدنی، عرفانی، حماسی، سیاسی و حتی بهداشتی، اقتصادی است، علاوه بر وزارت آموزش و پرورش، در سایر حوزه‌های جامعه مطرح شود. 

وی یکی از معضلات اساسی جامعه امروز را مقابله با فرهنگ مهاجم معرفی و عنوان کرد: پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس باید با برگزاری نشست‌های علمی و مستمر، مولفان کتاب‌های درسی را با اطلاعات روز، ابعاد و ابزار گوناگون قدرت نرم و سخت، شیوه‌های جدید تهاجم فرهنگی بیگانگان و ابعاد مختلف دفاع مقدس آشنا کند تا آنها بتوانند با زبان برنامه درسی به تولید محتوای آموزشی بپردازند. 

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی همچنین از مسوولان پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خواست تا برای تولید منظومه جامع و حماسی دفاع مقدس، زنان برجسته و غیور مردان دفاع مقدس را معرفی کنند و به تولید محتوای لازم بپردازند. 

محمدیان بر ارایه اطلاعات به صورت تخصصی توسط این پژوهشگاه تاکید کرد و گفت: ظرفیت‌های ویژه‌ای در نظام تعلیم و تربیت، نظام رسانه‌ای و حوزه تبلیغات وجود دارد که نادیده انگاشته شده و لازم است این ظرفیت‌ها به کار گرفته شود. 

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: بعد از تولید دانش و معارف دفاع مقدس توسط این پژوهشگاه، وزارت آموزش و پرورش اطلاعات را با زبان آموزشی توزیع می‌کند. 

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: دفاع مقدس برای ما یک حیثیت ملی است و معارف آن باید همیشه پر تلالو و درخشان باشد و برای شناساندن آن، به پژوهش‌هایی در سطح کلان، نوآوری، خلاقیت و مدیریت و از همه مهم تر اهتمام و غیرت نیازمندیم. 

محمدیان از تولید کتاب‌های زنان برجسته حاضر در دوران دفاع مقدس خبر داد و گفت: دانش‌آموزان دختر باید از هویت دختر بودن خود اظهار رضایت کنند و بتوانند به زنان قهرمان آن دوران افتخار کنند. 

وی با اشاره به اینکه گنجینه‌های جنگ مانند منابع زیرزمینی سرمایه است، اظهار کرد: این سرمایه متعلق به همه نسل‌ها است و برای بهره وری بیشتر، نیازمند فراوری و فرآورده شدن است.


ایبنا