ترجمه کتاب «زندگی به سبک روح الله» به دو زبان انگلیسی و عربی رونمایی می شود


1759 بازدید

 ترجمه کتاب «زندگی به سبک روح الله» به دو زبان انگلیسی و عربی رونمایی می شود

حجت الاسلام جواد سبزیان، مدیر کانون اسلامی جوانان شهر خورشید در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد درباره کتاب «زندگی به سبک روح الله» نوشته حجت الاسلام علی اکبر سبزیان گفت: این کتاب برش هایی از سبک زندگی دینی مقام معظم رهبری و خاطراتی که برخی از فرزندان و نوه امام خمینی رحمةالله علیه  امام نقل می کنند و همچنین نامه امام راحل به همسر و خاطرات دختر امام در کتاب  درباره سبک زندگی و توصیه هایی که در محیط خانوادگی دارند، است.

وی در ادامه با بیان این که در این کتاب از زاویه ای دیگر به شخصیت امام پرداخته شده است، تصریح کرد: در حالی که امام راحل به عنوان یک رهبر سیاسی برای جامعه مطرح بوده است در این کتاب به زندگی شخصی امام ایشان و رابطه با فرزندان، همسر و نوه ها پرداخته می شود و این رفتارها به صورت برشی با برخی از احادیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام تطبیق داده شده است.

وی با بیان این که این کتاب تاکنون به نوبت چاپ چهلم رسیده است، گفت: تیراژ آن نیز به بیش از 200 هزار نسخه رسیده است و اولین نوبت چاپ آن به مربوط به اسفند 89 می باشد.

مدیر کانون اسلامی جوانان شهر خورشید با بیان این که با توجه به حضور رایزن های فرهنگی در کشورهای مختلف و مطالعه این کتاب توسط آنان، پیشنهاد ترجمه این کتاب نیز صورت گرفت، اظهار داشت: با توجه به ارتباط کانون با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با همکاری آنان، این کتاب به دو زبان انگلیسی و عربی ترجمه شد و قرار است که در بیش از 80 کشور جهان توزیع شود.

وی در ادامه از رونمایی اولین سری ترجمه کتاب «زندگی به سبک روح الله» به دو زبان انگلیسی و عربی در 12 اسفند در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در محل حسینیه سازمان خبر داد.

استفاده زوج های جوان از این کتاب به عنوان کارت مراسم ازدواج

مدیر کانون اسلامی جوانان شهر خورشید گفت: در کرمان و مشهد زوج های جوان از این کتاب به عنوان کارت مراسم ازدواج خودشان استفاده کرده اند.

وی با بیان این که هدف از نگارش این کتاب با توجه به راه اندازی کانون ترویج سبک زندگی و معارف دین و انقلاب اسلامی و ارزش های دفاع مقدس است، تصریح کرد: این کتاب به صورت کم حجم و در اندازه مناسب کار شده است و به گونه ای است که در سفر هم با زمان یک ساعته کتاب مطالعه شود و از لحاظ ظاهری نیز به زیبایی طرح روی جلد آن نیز دقت شده است و دارای جذابیت بصری برای خواننده است و مطالب نیز جذاب انتخاب شده است.

حجت الاسلام جواد سبزیان با بیان این که کتاب «زندگی به سبک روح الله» برای عموم نوشته شده است، از انتشار هشت عنوان کتاب دیگر توسط این کانون خبر داد و اظهار داشت: ناشناخته ترین انقلاب دوران معاصر(سخنان رهبر معظم انقلاب درباره انقلاب اسلامی)، خطبه ماندگار برای ایام غدیر، خطابه مظلومیت برای شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها وایام فاطمیه، همه جای ایران سرای من است، خانه مطهر (سبک زندگی شهید مطهری، دغدغه های روح الله نوشته علیرضا سبزیان از اساتید دانشگاه تنکابن، عرصه کار عرصه پیکار ماست و کوله پشتی جوانان عناوین این کتاب ها است.

وی با بیان این که کانون از سال 90 با مجوز سازمان تبلیغات اسلامی تاسیس شده و این کتاب ها در طی دو سال کار منتشر شده است، تصریح کرد: کتاب دیگری نیز از سوی این کانون با موضوع شخصیت امام راحل در حال انتشار است و مراحل انتشار آن صورت گرفته که برای دهه فجر آینده رونمایی می شود


رسا