برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع دفاع مقدس


2005 بازدید

برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع دفاع مقدس

کتابخانه حوزه هنری استان مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس به برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع ادبیات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اقدام کرده است.-
آذر رمضانی ملک‌شاه، مسوول کتابخانه حوزه هنری استان مازندران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این باره اظهار کرد: این نمایشگاه از فردا (یکم مهرماه) با 200 عنوان کتاب میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

وی ادامه داد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس، آشنایی نسل جوان با رویدادهای آن دوران و ترویج فرهنگ مطالعه از  اهداف برگزاری این نمایشگاه به شمار می‌آیند.

مسوول کتابخانه حوزه هنری استان مازندران با بیان این‌که نمایشگاه مذکور به مدت سه روز در گالری خانه سوره حوزه هنری استان مازندران برپا خواهد بود، افزود: «پایی که جا ماند» اثر سیدناصر حسینی‌پور، «نوشتم تا بماند» اثر محسن کاظمی، «ضریب متقابل» اثر گلعلی بابایی، «گزیده شعر جنگ و دفاع مقدس» اثر حسن حسینی، «بین آدم و فرشته» اثر یدالله غفوری، «روزهای آخر» اثر احمد دهقان و «دسته یک» بازروایی خاطرات شب عملیات اصغر کاظمی، عناوین برخی کتاب‌هایی را تشکیل می‌دهند که در این نمایشگاه عرضه می‌شوند.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران، از سی‌ویکم شهریورماه (سالگرد آغاز جنگ تحمیلی از سوی عراق در سال 1359) تا ششم مهرماه به مناسبت  «هفته دفاع مقدس» نامگذاری شده است.


ایبنا