رژیم صهیونیستی صد در صد نژادپرست است


1551 بازدید

روزنامه نگار کهنه کار رژیم صهیونیستی: اسراییل رژیمی کاملا نژادپرست است و اشکنازی ها بر همه چیز سلطه دارند

 بگزارش خبرگزاری قدس ( قدسنا ) به نقل از پایگاه اینترنتی عرب 48 ، "امنون لیوی" یکی از روزنامه نگاران قدیمی و کهنه کار رژیم صهیونیستی بعد از سی سال سکوت خود را شکست گفت این رژیم نژادپرست است و اشکنازی ها بر رسانه ، دستگاه قضایی ، اقتصاد و سیاست سلطه کامل دارند. لیوی که یک یهودی حریدی ( شرق تبار ) است افزود: یهودیان شرق تبار از نژادپرستی و اقدامات تبعیض آمیز شدیدی در اسراییل رنج می برند و اساس اسراییل و جامعه اسراییل بر اساس نژادپرستی و تبعیض پی ریزی شده است.
وی که در جریان فعالیت رسانه های طولانی مدت خود با مسایل مختلفی مواجه شده است ولی هنوز به موضوع یهودیان شرق تبار که وابسته به آنان است نپرداخته به تازگی تصمیم گرفته است درباره ظلم و ستمی که این یهودیان در جامعه صهیونیستی با آن مواجه هستند افشاگری کند. این روزنامه نگار اسراییلی اظهار داشت ارقام و آمار تبیین کننده عمق نژادپرستی در اسراییل علیه یهودیان شرق تبار است.
این در حالی است که آنان نیز یهودی هستند. لیوی به ظلم و ستمی که در حق عرب های اسراییلی می شود نیز اشاره و تاکید کرد متاسفانه عرب ها بدتر از یهودیان حریدی در پایین ترین سطح طبقاتی جامعه قرار دارند. لیفی فاش کرد بر اساس بررسی ها و تحقیقات موجود از مجموع 61 رییس دانشگاه در اسراییل فقط یک نفر از یهودیان شرق تبار است و حریدیی ها فقط 9 درصد از اعضای دانشگاهی و آکادمیک در دانشگاه ها و دانشکده ها را تشکیل می دهند.
به گفته وی اوضاع در رسانه ها برای یهودیان شرق تبار بهتر از دانشگاه ها نیست که بدتر است و از 27 مجری برنامه تلویزیونی فقط سه نفرشان از یهودیان حریدی هستند و این سه نفر نیز در زمان هایی که شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای اسراییل بیشترین بیننده را دارند حضور ندارند. وی خاطرنشان کرد بعد از غیبت یهودیان شرق تبار از مراکز دانشگاهی و رسانه های اسراییل، اکنون نوبت به بخش اقتصاد این رژیم می رسد.
تصاویر و عکس مربوط به هیچ یک از شخصیت های تاریخی و بزرگ یهودیان حریدی روی اسکناس ها و ارز اسراییل درج و حک نشده است در صورتی که تصاویر ده ها نفر از شخصیت های اشکنازی ها روی اسکناس ها دیده می شود. در بین 500 شخصیت ثروتمند و پولدار اسراییل فقط نام سه یهود شرق تبار دیده می شود و مدیران کل بانک های اسراییل نیز همگی اشکنازی هستند.
یهودیان در بخش سیاسی نیز به حاشیه رانده شده اند به گونه ای که از یازده شخصی که تاکنون بر ریاست شاباک تکیه زده اند فقط یک نفر شرق تبار بوده است و از یازده رییس موساد تاکنون فقط یک نفر شرق تبار بوده است. در بین ده نفری که تاکنون در سمت دادستانی کل اسراییل کار کرده اند هیچ یهودی شرق تباری وجود ندارد و از مجموع 21 عضو کابینه کنونی تنها سه نفر شامل سلوان شالوم ، مائیر کوهن و عمیر برتس از یهودیان حریدی هستند. یهودیان شرق تبار فقط می توانند بازیکن فوتبال یا پلیس شوند زیرا پزشکی و وکالت فقط برای اشکنازی ها است.


قدسنا