برگزاری یادواره سراسری طلوع خرداد به منظور پاسداشت قیام 15 خرداد 1342


2617 بازدید

برگزاری یادواره سراسری طلوع خرداد به منظور پاسداشت قیام 15 خرداد 1342

یادواره سراسری طلوع خرداد به منظور پاسداشت قیام 15 خرداد 1342 در بخش‌های مختلف هنری برگزار می‌شود.

پانزدهم خرداد ۴۲ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، یادواره سراسری طلوع خرداد به موضوع قیام 15 خرداد 1342 می‌پردازد و نقش مهم و تاثیرگذار شهرستان‌های قرچک، پیشوا و ورامین در تاریخ انقلاب اسلامی و قیام 15 خرداد نیز از جمله مباحثی است که در این یادواره مورد بازخوانی قرار می‌گیرد.

این یادواره دارای بخش تئاتر خیابانی، بخش ادبی و بخش خوشنویسی و هنرهای تجسمی خواهد بود و  بخش ادبی از رشته‌های شعر، داستان و خاطره بهره خواهد برد و قیام 15 خرداد، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی موضوعات اصلی یادواره طلوع خرداد را تشکیل می‌دهند. نقش زنان، روستائیان، کشاورزان، روحانیت و فرهنگ عاشورا در این قیام تاریخی هم از موضوعات اصلی در این یادواره است و شرکت کنندگان می‌توانند در ارتباط با عناوین ذکر شده در این بخش آثار خود را ارسال کنند.

مراسم اختتامیه در روز 18 خرداد ماه 1393 در شهرستان‌های پیشوا و ورامین برگزار می‌شود و آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه یادواره اول خردادماه است. هنرمندان سراسر کشور می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه یادواره واقع در اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین و پیشوا ارسال نمایند و برای کسب اطلاع بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به نشانی  Tehran.farhang.gov.ir مراجعه نمایند.


دفتر ادبیات انقلاب اسلامی