سی‌و هفتمین «لشکر خوبان» در بازار کتاب


898 بازدید

سی‌و هفتمین «لشکر خوبان» در بازار کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، این اثر به قلم معصومه سپهری است که خاطرات نورالدین عافی را هم در کتاب «نو‌الدین پسر ایران» نوشته است.

خاطرات «مهدی‌قلی رضایی» در این کتاب درباره لشگر 31 عاشوراست و به همین دلیل با خاطرات مهدی باکری و حمید باکری نیز گره خورده‌ است. راوی لشکر خوبان در زمان ورود به جنگ نوجوان بود و بسیاری از خاطرات او نتیجه شیطنت‌های این دوران است که به مرور در مواجهه با سختی‌های طاقت‌فرسای صحنه نبرد جای خود را به استقامت یک رزمنده داد.

مقام معظم رهبری در فروردین سال جاری (1392) بر کتاب لشکر خوبان یادداشتی نوشتند که بر پشت جلد سی و هفتمین چاپ کتاب درج شده است. ایشان در این یادداشت فرموده‌اند: «این نیز بخشی از آن تصویر عظیم و باشکوهی است که ما همواره آن را از دور دیده و تحسین کرده و بزرگ شمرده‌ایم بی‌آن‌که از ریزه‌کاری‌ها و نقش‌های معجز‌آسای تشکیل‌دهنده‌ آن و رنگ آمیزی‌های بی‌نظیر جزء جزء آن، به درستی خبر داشته باشیم. این کتاب شرح این ریزه‌کاری‌های حیرت‌انگیز در بخشی از این تابلوی ماندگار و تاریخی است. آن‌چه درباره‌ عملیات بدر و والفجر ۸ و کربلای ۵ و کربلای ۴ و بیت‌المقدس ۲ و ۳ در این کتاب آمده از بخش‌های برجسته‌تر آن است. همچنین مجاهدت‌ها در کوه‌های غرب؛ در ماووت و گرده‌رش و قامیش دیگر آن بلندی‌های سخت، و نیز آن‌چه به یگان‌ها و دستجات اطلاعات و غواص مربوط می‌شود و نیز بخش‌های دیگری از آن در خور آن است که در شکل فیلم و رمان عرضه شود.»

سوره مهر چاپ سی‌و هفتم «لشکر خوبان» را با شمارگان دو هزار و 500 نسخه منتشر کرده است.


ایبنا