خرید 400 میلیونی کتابخانه مجلس از نمایشگاه کتاب


1016 بازدید

خرید 400 میلیونی کتابخانه مجلس از نمایشگاه کتاب

علی اکبر زارع بیدکی  گفت:از اواخر اسفندماه سال گذشته خرید کتاب نمایشگاه را آغاز کردیم و تاکنون بسیاری از ناشران عربی و لاتین کاتالوگ آثار جدید خود را برای ما ارسال کردند.

وی ادامه داد: تاکنون هزار عنوان کتاب عربی از کارگزارهای مختلف انتخاب شده اما هنوز کتابی را دریافت نکرده‌ایم. همچنین نزدیک به 250 عنوان کتاب لاتین نیز بر اساس نیازهایی که کتابخانه مجلس داشته به ناشران مورد نظر سفارش داده شده است که کار تحویل آن در نمایشگاه کتاب امسال صورت می‌گیرد.

وی افزود: بین 100 تا 150 عنوان کتاب لاتین نیز خریداری و وارد کتابخانه شده است که اکنون کار ثبت آن انجام شده و به زودی وارد مخازن می‌شود.

این مقام مسوول با اشاره به خرید کتاب‌های عربی از برخی ناشران قمی گفت: تعدادی از ناشران قمی برجسته نیز فهرست آثار جدید عربی خود را که امسال در نمایشگاه کتاب ارایه می‌شود برای ما ارسال کردند که رایزنی‌های آن انجام شده و امیدواریم بتوانیم قبل از نمایشگاه این کتاب‌ها را دریافت کنیم.

به گفته وی، در سال جاری کتابخانه مجلس 400 میلیون تومان بودجه برای خرید کتاب از نمایشگاه در نظر گرفته است که تا کنون 70 میلیون تومان آن هزینه شده و نزدیک به 20 میلیون تومان کتاب عربی و 50 میلیون تومان کتاب لاتین خریداری شده است.

زارع بیدکی درباره موضوعات کتاب‌های خریداری شده توضیح داد: موضوع بیشتر کتاب‌های لاتین ما درباره اسلام‌شناسی، ایران شناسی و سیاست است و کتاب‌های عربی نیز با موضوعات فقهی و حقوقی است.

وی در پایان یادآور شد: کمیته کتاب‌های لاتین، عربی و فارسی کتابخانه مجلس در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب وارد نمایشگاه می‌شوند و پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به بودجه خوبی که داریم بتوانیم بین 8 تا 10 هزار عنوان کتاب از نمایشگاه خریداری کنیم.


ایبنا