هتک حرمت به مسجد الاقصی توسط صهیونیستها


918 بازدید

هتک حرمت به مسجد الاقصی توسط صهیونیستها

گروهی از شهرک نشینان صهیونیست با حمایت نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی در قدس اشغالی حمله کردند.

بگزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) بنقل از پایگاه اینترنتی الرساله نت، محمود ابولعطا سخنگوی موسسه اوقاف و میراث الاقصی در بیانیه ای اعلام کرد که حدود 70 تن از شهرک نشینان صهیونیست روز گذشته (چهارشنبه) تحت تدابیر شدید امنیتی و با پشتیبانی پلیس وارد صحن مسجد الاقصی شدند و برای چند ساعت در این مسجد به انجام مناسبات یهودی پرداختند.

وی گفت که نظامیان صهیونیست قبل از این حمله شهرک نشینان تدابیر شدید امنیتی در دروازه های ورود مسجد الاقصی اعمال کرد و کارتهای شناسایی تعدادی از فلسطینی ها را نیز ضبط و مصادره کرد.

ابولعطا همچنین گفت که گروهی از نمازگزاران و دانشجویان که در داخل صحن مسجد بودند ابتدا سعی کردند تا مانع از ورود صهیونیستها به این مکان مقدس شوند.

وی همچنین گفت که رژیم صهیونیستی به دنبال آماده سازی برای برگزاری مراسم در داخل صحن مسجد الاقصی در طول عید پسح یهودیان (همزمان با عید پاک مسیحیان) در چهاردهم آوریل است.

نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست از آغاز سال جدید میلادی حملات و تعرضات به مسجد الاقصی را شدت بخشیده اند. مقامات فلسطینی انگیزه شهرک‌ نشنیان صهیونیست از یورش به مسجدالاقصی را تلاش برای تثبیت حاکمیت بر شهر بیت‌المقدس اعلام کردند و گفتند که آنها از هر فرصتی برای ورود به حرم قدسی استفاده می ‌کنند و ادعای رژیم اشغالگر برای احترام به مقدسات اسلامی کذب محض است.

موسسه میراث و اوقاف الاقصی نسبت به افزایش طرح صهیونیستها برای یهودی سازی قدس و تخریب مسجد الاقصی هشدار داده و خواستار مقابله با توطئه یهودی سازی قدس شده است.


قدسنا