پایان‌نامه‌های دوره قاجار


5929 بازدید

     نمایشگاهی از پایان‌نامه‌های مربوط به دوره قاجار که با محوریت ایران‌شناسی نوشته شده‌اند، در موزه کتاب و میراث مستند ایران، برپا شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، موزه کتاب و میراث مستند ایران با هدف معرفی آثار و منابع ارزشمند مخازن سازمان اسناد و کتابخانه ملی، به علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان این مجموعه به صورت دوره‌ای، نمایشگاه‌هایی از آثار شاخص و ارزشمند که در معرض دید و دسترس بازدیدکنندگان قرار گرفته‌است.

این بار برای اقشار علمی و فرهنگی و علاقه‌مند به موضوعات با محور ایران‌شناسی تعدادی پایان نامه مربوط به دوره قاجار را برای اولین بار به نمایش گذاشته است.

از مهمترین این پایان نامه ها، پایان نامه ی دکترمحمدمصدق ، با عنوان" اسلام و تشیع درقبال قوانین اروپا" چاپ پاریس در سال1914میلادی است.

همچنین به منظور غنی‌تر شدن این نمایشگاه تعدادی کتاب قدیمی ایران شناسی نیز با موضوعات تاریخی، باستان‌شناسی و هنری مربوط به ایران، نوشته نویسندگان خارجی در معرض دید بازدیدکنندگان است. این نمایشگاه که هم اکنون در محل موزه کتاب و میراث مستند ایران دایر است، تا پایان دی‌ماه از ساعت 9 تا 15 میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

موزه کتاب و میراث مستند ایران در ساختمان کتابخانه ملی واقع در بزرگراه حقانی غرب به شرق، بعد از مترو، بلوار کتابخانه ملی، واقع شده است.