رسالت روحانیون در دانشگاهها از منظر رهبر معظم انقلاب منتشر می‏شود


1234 بازدید

رسالت روحانیون در دانشگاهها از منظر رهبر معظم انقلاب منتشر می‏شود

به گزارش خبرگزاری رسا، این کتاب در دو بخش تنظیم و تدوین شده است. بخش اول کتاب منتخب ترتیبی بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان ولی فقیه در دانشگاههای سراسر کشور، روسای دانشگاهها، دانشگاهیان و طلاب حوزه های علمیه، دیدار با اعضای دفتر همکاری حوزه و دانشگاه، تشکل های دانشجویی قم و حکم انتصاب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و... آمده است. بخش دوم دسته بندی موضوعی بیاینات رهبر معظم انقلاب در این باره است که موضوعاتی چون ضرورت حضور و وظایف روحانیون و مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، روش و اصول فعالیت روحانیون در دانشگاهها، شرایط و بایسته های حضور روحانی حاضر در دانشگاهها و... است. در ابتدای کتاب هم مقدمه مفصلی درباره منظومه فکری مقام معظم رهبری درباره انقلاب اسلامی و نقش دانشگاهیان در پیشبرد آرمانهای انقلاب آمده است.

در بخشی از این کتاب از قول رهبر معظم انقلاب آمده است: «اگر بنا بود بنده در همین زمان، در انتخاب یک شغل و کاری مُخیّر باشم، یکی از دو سه کاری که انتخاب می‏کردم، یقیناً همین کاری است که شما [روحانیون فعال در دانشگاهها]، انتخاب کرده‏اید؛ حضور در میان بخشی از نسل جوان که اولاً آرایش علم و معرفت در ذهن و روح آنها هست، پس سخن گفتن با آنها برای اهل علم و معرفت آسان‏تر است، ثانیاً آینده کشور و ملت و شاید اسلام و مسلمین، به دست کسانی از میان اینهاست که هر کلمه‏ای که شما به آنها بگویید و د ر دل آنها اثر بکند و ماندگار بشود و جان آنها را شکل بدهد، ای بسا خلقی در آینده به آن، هدایت و با آن، راهی به سوی جماعتی گشوده بشود.»(تاریخ16/2/1378)

این کتاب در 208 صفحه، قطع رقعی، تیراژ 2000 نسخه و قیمت 5600 تومان از سوی دفتر نشر معارف منتشر می‏شود و هفته آینده در سراسر کشور در اختیار جامعه علمی و فرهنگی قرار می‏گیرد. برای تهیه این کتاب با شماره تلفن 02537740004 و نمایندگی‏های پاتوق کتاب در تهران، قم، مشهد، شیراز، کرمانشاه و رشت یا سایت اینترنتی پاتوق کتاب (www.ketabroom.ir) مراجعه کنید.


رسا