داستانی متفاوت درباره آزادسازی خرمشهر به روایت چند نوجوانان


1003 بازدید

داستانی متفاوت درباره آزادسازی خرمشهر به روایت چند نوجوانان

رمان «بچه‌های کارون» نوشته احمد دهقان داستانی است درباره آزاد سازی خرمشهر از نگاه چند نوجوان. این کتاب به تازگی راهی بازار کتاب شده است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «بچه‌های کارون» عنوان اثری از احمد دهقان است. این کتاب درباره اشغال و آزادسازی خرمشهر از نگاه چند نوجوان است که در کنار رود کارون در سنگر نیروهای ایرانی به سر می‌برند.

احمد دهقان، نویسنده‌ بچه‌های کارون در این رمان تلاش کرده از چشم‌اندازی متفاوت به جنگ نگاه کند؛ به طوری که برای گروه سنی نوجوان جالب و خوش خوان باشد.

به گفته‌‌ نویسنده‌ این کتاب، «بچه‌های کارون» که برای گروه سنی نوجوان نوشته شده، نیم نگاهی نیز به طنز دارد و شخصیت‌هایی طناز و شوخ ماجراها را پیش می‌برند.

در این کتاب می‌خوانید: «طرف که ساکت ایستاده بود، وقتی دید پسره مو فرفری از رو نمی‌رود، دمش را گرفت و پرتش کرد بیرون. برو قربان شکل ماهت. برو دردسر درست نکن... از میان صحبت‌هاشان، فهمیدم که خمپاره خورده روی یکی از سنگرهای استراحت و یکی‌شان شهید شده و بقیه از دم درب و داغون شده‌اند. سرک کشیدم ببینم می‌توانم بروم تو، ببینم آن یکی که شهید شده. چه شکلی است و حرف‌های غلام شوش راست است یا نه. همان یارو قلچماقه، نگذاشت بروم.»

احمد دهقان، نویسنده‌‌ای ست که در نگارش آثارش چندان به ساختار شکنی در حوزه‌ ادبیات دفاع مقدس توجه نمی‌کند و همواره در نگارش داستان‌هایش سعی کرده واقعیت‌های جنگ را پیش روی خواننده قرار دهد. «بچه‌های کارون» نیز کتابی است که با توصیف واقعیت‌های جنگ در تخیل او شکل گرفته و می‌خواهد قهرمانان واقعی را به مخاطبان خود یعنی گروه سنی نوجوان بشناساند.

این کتاب 238 با شمارگان دو هزار و 500 نسخه و به بهای 9 هزار و 900 تومان از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار کتاب شده است.


ایبنا