برگزاری همایش بررسی نقش پیشگامان انقلاب در نهضت امام خمینی(ره) در ورامین


2270 بازدید

 برگزاری همایش بررسی نقش پیشگامان انقلاب در نهضت امام خمینی(ره) در ورامین

همایش «نقش پیشگامان انقلاب در نهضت امام خمینی (ره)» توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا در خرداد ماه سال آینده (1393) برگزار می‌شود.

پانزدهم خرداد ۴۲: معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا با مشارکت نهادها و ادارات شهرستان‌های ورامین و پیشوا، همایش «نقش پیشگامان انقلاب در نهضت امام خمینی (ره)» را با سه محور اصلی «اندیشه‌های امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد»، «اعتدال و انقلاب اسلامی» و «پیشگامان  و دین‌مداری» برگزار می‌کند.

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و رییس ستاد گرامیداشت یوم الله 15 خرداد استان تهران در همین رابطه گفت: حماسه ۱۵ خرداد و اسامی کسانی که با نقش آفرینی خود در این قیام زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کردند باید در کتاب‌های درسی گنجانده شود تا نسل‌های آینده ساز ایران اسلامی قدر و منزلت ودیعه‌ای که به واسطه خون هزاران شهید به دست آمده را بدانند.

وی یکی از اقدامات مهم در گرامیداشت 15 خرداد را برگزاری همایش 15 خرداد دانست و اظهار داشت: پژوهشگران تا 10 اردیبهشت 1393 فرصت دارند  تا مقالات خود را  به دبیرخانه همایش ارائه کنند  و لازم است تا فرصت باقی است محققین و اهل قلم دست به قلم شوند.

همچنین حجت الاسلام سید احمد حسینی، دبیر اجرایی این همایش ملی اذعان داشت: حرکت 15 خرداد یک حرکت عادی نبود، امام خمینی (ره) 15 خرداد 1342 را مبدأ نهضت اسلامی معرفی کردند. اگر چه در قم، تهران و تعدادی از شهرهای دیگر تحرکات مهمی رخ داد اما آنچه در این منطقه رخ داد، متفاوت بود و توانست برگی زرین در تاریخ ورامین، پیشوا و محمدآباد و باقرآباد ورق بزند.

وی افزود: همایش ملی 15 خرداد امسال در شهرستان ورامین برگزار و شخصیت‌های برجسته کشوری در آن حضور پیدا خواهند کرد و این همایش ملی در سه محور اصلی اندیشه‌های امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد، اعتدال و انقلاب اسلامی و پیشگامان و دین‌مداری برگزار می‌شود. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا همواره متولی و اجرا کننده این همایش بوده است.

در انتها لازم به یادآوری است که همایش ملی بررسی قیام 15 خرداد سال 1342 ورامین توسط کمیته علمی دانشجویی دبیرخانه دائمی قیام 15 خرداد ورامین متشکل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا، دانشگاه علمی کاربردی مرکز ورامین و دانشگاه پیام نور واحد ورامین- قرچک، در آستانه این روز تاریخی برگزار خواهد شد.

فرصت ارسال مقالات تا دهم اردیبهشت ماه  93 به نشانی Nehzat_pishgaman@yahoo.com است و تصاویر راهنمای همایش در این نشانی‌ها قرار گرفته است:

http://portal.iauvaramin.ac.ir/uploaded/images/3%282%29.jpg

و

http://portal.iauvaramin.ac.ir/uploaded/images/4.jpg

همچنین اطلاعات بیشتر درباره همایش در این نشانی‌ها در دسترس قرار می‌گیرد:

 http://portal.iauvaramin.ac.ir/fa

 http://farhangi.iauvaramin.ac.ir


پایگاه اطلاع رسانی 15 خرداد 42