داوری سومین جایزه ادبی تبریز آغاز می‌شود


1453 بازدید

داوری سومین جایزه ادبی تبریز آغاز می‌شود

دکتر حسین مهرنگ در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: عصر امروز(نهم بهمن‌ماه) دسته‌بندی آثار دریافت شده در دبیرخانه جایزه ادبی تبریز به پایان می‌رسد و آثار را فردا صبح در خانه هنرمندان تبریز در اختیار داوران این جایزه قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: آثار ارسالی در چهار گروه شعر فارسی و شعر آذری، داستان فارسی و داستان آذری به همت 16 داور قضاوت می‌شوند. چهار تن از این افراد داوری اولیه آثار را بر عهده دارند و 12 تن دیگر داوری نهایی آن‌ها در چهار گروه انجام خواهند داد.

دبیر سومین جایزه ادبی تبریز عنوان کرد: کوشیدیم از قضاوت داوران بومی و جوان بهره ببریم. این نگرش برای استفاده از دانش جوانان اهل قلم و دستررسی آسان به آنان عملیاتی شده است.

وی افزود: البته بخش «تبریز» هم، عنوان بخش جدید این جایزه است که داوری آن توسط 16 داور این جایزه انجام می‌شود. اکنون آثار متعددی درباره تبریز دریافت کرده‌ایم که صاحبان آثار درباره شرکت دادن آن‌ها به این بخش جایزه، اشاره‌ای نکرده‌اند. بنابراین، مسوول دبیرخانه جایزه ادبی تبریز با تماس تلفنی و نامه الکترونیکی در حال مشخص کردن وضعیت این آثار است. به نظر می‌رسد به دلیل محدودیت آثار ارسالی در این بخش، امکان برگزیده شدن اثر در بخش «تبریز» برای صاحبان آثار آسان‌تر باشد.

وی در پاسخ به این سوال که «مقرر شده بود، آثار برگزیده جایزه ادبی تبریز در قالب کتاب منتشر شوند، این ایده اکنون در چه مرحله‌ای قرار دارد؟» اظهار کرد: مسوولان قول دادند که آثار برگزیده و شایسته تقدیر این جایزه در قالب کتاب منتشر می‌شوند اما انجام این کار از حوزه اختیارات من خارج است و سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تبریز باید آثار منتخب این جایزه را ویرایش، دسته‌بندی و حروف‌چینی کرده و مجوز نشر آن را دریافت کند.


ایبنا