37 هزار بوشهری در دوران دفاع مقدس با رژیم بعثی جنگیدند


1530 بازدید

37 هزار بوشهری در دوران دفاع مقدس با رژیم بعثی جنگیدند

 حسین کارگر صبح امروز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت در تنگستان اظهار داشت:  سوم خرداد و فتح خرمشهر نماد، نشانه و سمبل ایستادگی و ایثارگری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس بر رژیم تا دندان مسلح بعث عراق است.

رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر بوشهر افزود: نقش مردم‌ استان بوشهر در فتح خرمشهر با حضور سه گردان رزمی و یک گردان مهندسی و تقدیم‪85 شهید، چندین نفر جانباز و آزاده بسیار نمایان است.

وی ادامه داد: بیش از ‪37هزار نفر در استان بوشهر در قالب نیروی بسیج در دوران دفاع مقدس به میادین نبرد با کفار بعثی اعزام شدند که بیش از دو هزار نفر از این رزمندگان به مقام والای شهادت دست یافتند.

کارگر عنوان داشت: وجود بیش از پنج هزار جانباز بالای‪25 درصد در دوران دفاع مقدس برگ زرینی از افتخارات این مردم برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی است.

وی افزود: دوراندیشی  حضرت امام (ره) در فرمان تشکیل بسیج موجب شد زمینه حضور افراد عاشق به ولایت و رهبری برای دفاع از انقلاب در عرصه‌های مختلف فراهم شود.

رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر بوشهر ابراز کرد: رزمندگان و پیشکسوتانی که در هشت سال جنگ تحمیلی برای دفاع از میهن، نظام اسلامی و دین جانفشانی کردند نباید مورد غفلت قرار گیرند.

کارگر عنوان کرد: برای حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جدید باید تمهیداتی اتخاذ شود تا زمینه سازماندهی رزمندگان را فارغ از گرایش‌های فکری و صنفی فراهم کند و این قشر در گذر زمان فراموش نشوند.

فرماندار تنگستان نیز گفت: حماسه سوم خرداد یادآور رشادت رزمندگان اسلام در فتح  خرمشهر است روزی که رزمندگان اسلام با استعانت از خداوند متعال و با ایمان بر دشمنان بعثی هجوم آوردند و خرمشهر را پس از 578 روز آزاد کردند.

غلامرضا ترک‌زاده تصریح کرد: تجربه ایثارگران و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به جهانیان ثابت کرد که با استقامت و فداکاری و ایمان به خداوند متعال می‌توان بر تمام سختی‌ها و مشکلاتی که دشمن در پی ایجاد آن است غلبه کرد.

وی به دخالت ابرقدرت‌های جهانی و منطقه‌ای درجنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس ملت ایران برابر ابرقدرت‌های جهانی و دول منطقه‌ای تنها با توکل بر خدا توانست دشمنی بی‌رحم، خون‌ریز و چپاولگر  را در به‌دست آوردن اهدافشان ناکام کند.

فرمانده سپاه امام علی شهرستان تنگستان نیز در این همایش گفت: اگر دیروز با هم‌افزایی و وحدت کلمه در جنگ سخت با دشمنان پیروزی را کسب کردیم امروز نیز حرکت در مسیر شهدا و کار فرهنگی عظیم تنها راه برون رفت از مشکلات و ناملایمات فرهنگی است.

سهراب انبارکی در پایان یادآور شد: امروز در عرصه مبارزه با تهاجمات فرهنگی دشمن قرار داریم و تبیین تفکرات دیروز پیشکسوتان جهاد و انتقال آن برای نسل‌های نو و آینده کار بزرگ فرهنگی است که اگر عملی شود تاثیر فراوانی خواهد داشت.


فارس