تعطیلی ادارات آنروا در کرانه باختری


1404 بازدید

تعطیلی ادارات آنروا در کرانه باختری

کمیته های مقاومت مردمی فلسطینی های ساکن اردوگاههای کرانه باختری در اعتراض به کوتاهی های سازمان انروا در تامین نیازهای آوارگان تمامی دفاتر این سازمان را تعطیل کردند.

بگزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) بنقل از خبرگزاری فلسطینی معا، کمیته های مقاومت مردمی فلسطینی های ساکن اردوگاههای فلسطینی در کرانه باختری در بیانیه مشترکی اعلام کردند که تمامی دفاتر آژانس امداد رسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) وابسته به سازمان ملل متحد در کرانه باختری به استثنای کلینیک های پزشکی و مدارس را امروز(چهارشنبه) و فردا (پنجشنبه) تعطیل کرده اند.

این اقدام در اعتراض به کوتاهی های این سازمان در تامین نیازهای آوارگان فلسطینی صورت می گیرد. اعضای این کمیته اعلام کردند که اگر در نشست روز پنجشنبه با مدیر آنروا در کرانه باختری به توافق نرسند در این صورت تظاهرات گسترده ای را هفته آینده تدارک خواهند دید.

براساس آمار انروا، 771 هزار فلسطینی در اردوگاههای آوارگان در کرانه باختری زندگی می کنند.اردوگاه آوارگان بلاطه بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطینی است که در نابلس در کرانه باختری واقع است.

انروا یکی از قدیمی ترین ارگانهای سازمان ملل با کسری بودجه 36 میلیون دلاری مواجه است. این سازمان از آوریل گذشته در نتیجه کاهش بودجه، توزیع مواد غذایی به غزه را نیز متوقف کرده بود. در این مدت اعتراضاتی مقابل دفاتر این سازمان در غزه برگزار شد.

"خالد خضر" یکی از نمایندگان فلسطینی با تاکید بر اهمیت کمکهای اضطراری برای آوارگان فلسطینی از کم کاری آنروا در تامین خواسته ها و نیازهای آوارگان انتقاد کرد و گفت که کمک آنروا به آوارگان هدیه نیست بلکه حق (آوارگان طبق قانون یا عهدنامه) است.


قدسنا