رهبر انقلاب : تامل در اسناد لانه جاسوسی ضروری و درس آموز است


6220 بازدید

رهبر انقلاب : تامل در اسناد لانه جاسوسی ضروری و درس آموز است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب روز سه شنبه گذشته (12 آبان) و در آستانه یوم الله سیزدهم آبان طی سخنانی در جمع دانشجویان و دانش آموزان به تشریح اهمیت حادثه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا پرداختند. ایشان در بخشی از سخنان خود در باره اینواقعه بزرگ چنین گفتند :

...نکته‌ی مهم اینجا است؛ اوّلین حکومت و دولتی که با این حرکت مردم بجد شروع کرد مخالفت کردن، آمریکا بود. [البتّه] دولتهای دیگری هم بودند، آنها هم ای‌بسا ناراضی بودند از وضعی که در ایران پیش آمد، لکن عکس‌العمل آن‌چنانی نشان ندادند. بعضی از دولتها هم شاید خرسند بودند امّا دولت آمریکا به نارضایی قلبی اکتفا نکرد؛ در اوّلین ماه‌های پیروزی انقلاب، مجلس سنای آمریکا یک مصوّبه و قطعنامه‌ی شدیداللحنی علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد، دشمنی را به‌طور عملی شروع کرد؛ این در حالی بود که هنوز سفارت آمریکا در ایران باز بود! آن کسانی که خیال می کنند رابطه‌ی با آمریکا، دوستی با آمریکا موجب می شود که انسان از آسیب آمریکا محفوظ بماند، به این تجربه‌ی تاریخی مراجعه کنند؛ هنوز سفارت آمریکا در ایران بود، آمریکایی‌ها راحت در داخل کشور رفت‌وآمد می کردند، انقلاب موجب نشده بود که آمریکایی‌ها را از ایران بیرون کنند؛ مثل بقیّه‌ی دولتها سفارت داشتند، مأمورین داشتند، در اینجا داشتند زندگی می کردند؛ در همان هنگام دولت آمریکا دشمنی خودش را با انقلاب نشان داد. علاوه‌  بر این، محمّدرضا را که یک دشمن قطعی ملّت ایران بود، در آمریکا میهمان خودش کرد، او را بردند در آمریکا نگه داشتند، در واقع پناه دادند به دشمن ملّت ایران. خوب، عکس‌العمل و واکنش به این حرکت، حرکتِ دانشجویان بود؛ رفتند سفارت آمریکا را گرفتند، معلوم شد اینجا لانه‌ی جاسوسی است، معلوم شد در طول این چند ماه بعد از پیروزی انقلاب، در این مدّت، اینجا مرکزِ توطئه علیه انقلاب بوده است؛ این را اسنادِ منتشرشده‌ی بعدی از داخل سفارت آمریکا نشان داد و ثابت کرد. جوانهای عزیز! اسناد لانه‌ی جاسوسی را بگیرید بخوانید، درس‌آموز است. دانشجویانی که سفارت را تسخیر کردند و فهمیدند اینجا لانه‌ی جاسوسی است، با زحمت زیاد این اسناد را - که سعی کرده بودند در کاغذخردکن‌ها آنها را خرد کنند، نابود کنند به هم چسباندند، با زحمت زیاد اینها را استحصال کردند و- منتشر کردند؛ هفتاد، هشتاد جلد کتاب منتشر شده است. اینها نشان میدهد که آمریکایی‌ها چه در هنگامِ اوج نهضت، چه در هنگامی که نهضت و انقلاب پیروز شده است و جمهوری اسلامی تشکیل شده است، دائم در حال توطئه علیه نظام اسلامی بوده‌اند؛ آمریکا این است. اینها مسائل مربوط به بعد از انقلاب است...

رهبر انقلاب تامل در اسناد لانه جاسوسی را ضروری، مهم و درس آموز خواندندو خاطر نشان کردند این اسناد به صراحت نشان می‌دهد آمریکایی ها در دوران شکل گیری نهضت ، در مقابله رژیم ننگین پهلوی با مردم و همچنین پس از انقلاب ، پیوسته برای ضربه زدن به ملت ایران در تلاش بوده اند.

لازم به یادآوری است متن کامل این مجموعه به صورت کتاب الکترونیکی شامل ترجمه های فارسی به همراه اصل اسناد موجود است که علاقمندان می توانند از طریق نشانی زیر نسبت به سفارش اینترنتی آن اقدام نمایند.