بازنگری تشکیلات خودگردان در روابط با آمریکا و اسراییل


1756 بازدید

بازنگری تشکیلات خودگردان در روابط با آمریکا و اسراییل

صائب عریقات تاکید کرد تشکیلات خودگردان در حال آماده سازی طرحی فراگیر جهت بازنگری در بسیاری از سیاست های خود با برخی از کشورهای جهان است.
 بنقل از خبرگزاری فلسطینی معا، عریقات روز گذشته (یکشنبه) در مصاحبه با تلوزیون رسمی فلسطین گفت که بر اساس این طرح، تشکیلات خودگردان در اولین روز پس از پایان یافتن جنگ کنونی علیه غزه، در تعاملات خود با برخی کشورهای جهان از جمله آمریکا و حتی رژیم صهیونیستی بازنگری خواهد کرد.
وی همچنین در ادامه صحبت های خود قول داد که ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به محض پایان یافتن این جنگ، معاهدات دادگاه جنایات بین المللی را امضاء و فلسطین برای ثبت عضویت خود در این دادگاه عازم لاهه خواهد شد.
این مقام ارشد تشکیلات خودگردان اظهارداشت ، بازنگری روابط نه تنها شامل رابطه با آمریکا و اسرائیل می شود، بلکه این بازنگری شامل رابطه تشکیلات خودگردان با جهان عرب و روابط میان گروه های فلسطینی نیز خواهد بود.
عریقات تاکید کرد وی شخصا منشوری در مورد پیوستن به دادگاه جنایت های بین المللی تهیه و در اختیار جنبش فتح ، کمیته مرکزی فتح و دیگر جنبش های فلسطینی قرار داده و به امضای آنها رسانده است تا در آینده در قبال تبعات احتمالی اتخاذ این تصمیم مسئولیت پذیر باشند.
عریقات با بیان اینکه این منشور هنوز در اختیار جنبش جهاد اسلامی قرار نگرفته ، تاکید کرد ، وی این منشور را در اختیار خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس نیز قرار داده و ایشان نیز قول داده پس از بررسی دقیق آن از سوی حماس ، این جنبش هم نظر خود را در مورد آن اعلام خواهد کرد.


قدسنا