برگزاری آیین نودمین سال افتتاح کتابخانه مجلس


1487 بازدید

برگزاری آیین نودمین سال افتتاح کتابخانه مجلس

همزمان با نودمین سال افتتاح کتابخانه مجلس در اسفند ماه جاری همایشی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، همزمان با نودمین سالگرد افتتاح کتابخانه مجلس همایشی به همین مناسبت برگزار خواهد شد.

این همایش در اسفند ماه سال جاری همزمان با آیین نودمین سال افتتاح کتابخانه مجلس با حضور مقامات ارشد، اساتید دانشگاه، پژوهشگران و محققان و علاقه مندان از سوی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

کتابخانه‌ی مجلس طی نزدیک به یک قرن، یکی از کتابخانه‌های مهم و مطرح کشور بوده و اهمیت آن به دلیل گنجینه‌های ارزشمندی است که در بخش‌های خطی، موزه، اسناد و منابع چاپی دارد. کتابخانه مجلس به طور رسمی در اسفند ماه سال 1302 افتتاح شده است.

درباره‌ی تاریخ این کتابخانه، تاکنون چند کتاب منتشر شده است؛ یکی از قدیمی‌ترین آن‌ها «تاریخچه کتابخانه مجلس شورای ملی» است که در بهمن ماه ۱۳۵۵ به چاپ رسیده است. کتاب دیگری با عنوان «تاریخچه کتابخانه مجلس اولین کتابخانه رسمی کشور» در سال ۱۳۷۴ و کتابچه‌ای با عنوان «کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در یک نگاه» در سال ۱۳۸۷ منتشر شده است. همچنین کتابچه‌ی دیگری با عنوان «کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی» در اوائل بهار ۱۳۹۱ منتشر شد که اطلاعات جامع، کامل و مفیدی را درباره تاریخچه این کتابخانه بزرگ کشور به دست می‌دهد.


ical.ir