بهائی‌ها از طریق قبرس به اسرائیل سفر می‌کنند/ نکاتی درباره کتاب افشاگرانه «حق‌‌المبین»


2265 بازدید

بهائی‌ها از طریق قبرس به اسرائیل سفر می‌کنند/ نکاتی درباره کتاب افشاگرانه «حق‌‌المبین»

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، کتاب «حق‌ المبین» اثر مرحوم آیت‌الله احمد شاهرودی خراسانی از علمای عصر مشروطیت و همدوره شهید مدرس، هفته آخر آذر با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی شد.

کتاب «حق‌المبین: در اثبات مهدویت و ابطال فرقه ضاله بهائیت»، یک قرن پیش با موضوع مهدویت – کتابشناسی، بابی‌گری - دفاعیه‌ها و ردیه‌ها و بهائیگری - دفاعیه‌ها و ردیه‌ها نوشته شده و در چاپ جدید تصحیح شده است.

به همین مناسبت با حجت‌الاسلام سید هادی صالحی ناظر بخش بهائیت کتاب و عضو پژوهشکده باقرالعلوم(ع) گفت‌وگو کردیم.

 

 

*لطفاً کمی درباره کتاب حق‌المبین توضیح دهید.

- این کتاب توسط مرحوم آیت‌الله شیخ احمد شاهرودی خراسانی نوشته شده است. پدر ایشان هم مجتهد و روحانی بزرگی بودند که به دست اعضای فرقه ضاله بهاییت کشته شدند، ایشان بسیار با فرقه‌های ضاله مناظره و مباهله می‌کردند و در نهایت نیز شهید شدند. آیت‌الله احمد شاهرودی فرد جلیل‌القدری بودند به طوری که علمای نجف برای بحث کشف حجاب و مبارزه با آن با ایشان مذاکره می‌کردند.

ایشان حدود بیست سالی از مرحوم بروجردی بزرگتر بودند که در یک دوره‌ای آیت‌الله بروجردی توسط رضاشاه زندان و آیت‌الله احمد شاهروردی نیز به شاهرود و مشهد تبعید شد. ایشان چند کتاب نیز علیه فرقه ضاله بهاییت نوشتند که این کتابی که اخیراً ما منتشر کردیم به تحقیق حجت‌الاسلام قدردان قراملکی در 1143 صفحه در قطع وزیری توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شد.

این کتاب یک قرن پیش در قطع رحلی به خط جمال‌الدین‌بن ابوطالب اصفهانی چاپ سنگی شده بود و یک منبع مادر محسوب می‌شود.

 

طرفداران بهاییت عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی بیش نیستند

*علت نگارش این کتاب توسط آیت‌الله شاهروردی چه بوده؟

- در دوران ایشان هجمه به اسلام زیاد صورت می‌گرفته و بحث‌های روشنفکری علیه اسلام زیاد شده بود که ایشان ابتدا یک کتاب به نام «مدینة الاسلام روح التمدن» نوشتند، یک کتاب هم در پاسخ به کشیش مسیحی و نویسنده اثر ضد اسلام دارند و یکی از کتاب‌ها نیز همین بحث بهاییت است. وی خودش می‌گوید که برای نگارش این کتاب آثار زیادی از جمله «دلائل‌العرفان» حیدرعلی اصفهانی را درباره فرقه ضاله خوانده و در نهایت با نگاهی جامع به نگارش اثر دست می‌زند و معتقد است که این اثر نمایشی است و فرقه ضاله بهائیت عروسک‌های خیمه شب بازی بیش نیستند.

 

*مهمترین بخش‌های کتاب به چه مباحثی اختصاص دارد؟

-در این اثر ابتدا مبحث مهدویت و مدعیان دروغین، غیبت امام زمان (عج) و آیات مرتبط ارائه شده است سپس راه‌های شناخت امام زمان (عج) و وصیت‌های امامان، روایات و مباحث عقلی و نقلی، پدر و مادر امام عصر(عج)، بشارات موعود و سوءاستفاده‌های فرق، ادله فرق ضاله، بحث رویا و وحی و ... ارائه شده است.

 

بهائی‌ها از طریق قبرس به اسرائیل سفر می‌کنند

*خارج از بحث این کتاب، بهاییان با چه قشر و چه دولتی ارتباط دارند و آیا این درست است که وابسته به صهیونیسم هستند؟

-اینها از همان ابتدا که در ایران فعال بودند، وابسته به بیگانه بودند در یک دوره‌ای «حسینعلی نوری» که ادعای نبوت داشت، تابعیت روسیه را پذیرفت و کاپیتولاسیوم در حق او به عنوان اولین ایرانی اعمال شد، اما ما هیچ پیغمبری سراغ نداریم که بیاید و خود را به دشمن کشورش بفروشد! اساساً پیغمبرها آمده‌اند تا با زورگویان و ظالمان مبارزه کنند بنابراین اینها که خود درباره وابستگی به بیگانگان مثال‌های زیادی دارند خودشان با اسرائیل رابطه نزدیک برقرار می‌کنند.

هر عنصر فرقه ضاله بهایی هر جای دنیا شماره بهاییت خود را نشان دهد به منزله یک فرد صهیونیست اهل اسرائیل به او سرویس ارائه می‌دهند! اینها همین الان هم به قبرس یا دیگر کشورها به شکل یک توریست می‌توانند بروند و گذرنامه موقت بگیرند، حتی یک ماه در اسرائیل زندگی کنند، چرا که اماکن زیارتیشان در آنجاست.

 

 

قبله بهائی‌ها (روضه مبارکه) محل دفن بنیانگذار نحله انحرافی بهائی

 

 

علی‌محمد شیرازی و ماجرای اعدام او توسط امیرکبیر

*لطفا قدری درباره بهاییان و رهبرانشان صحبت کنید؟

-یک فردی به نام علی‌محمد شیرازی و به اصطلاح خودش «باب» یک زمانی ادعای پیغمبری، سپس امام زمانی و بعد هم ادعای خدایی کرد و گفت که معجزه‌اش کتابش است! وی ادعا کرد که قرآن را پیغمبر طی 23 سال آورد و وی در دو شبانه روز کتابی می‌آورد که در هر واحد کتاب 9 باب وجود داشته باشد، درحالیکه تا زمان اعدامش به دست امیرکبیر نتوانست کتابی را که ادعا می‌کرد تحویل دهد. سپس ادعا کرد که پیغمبر بعد از او مباحثش را تکمیل‌ می‌کند اما بعد از او فردی که آمد مباحثش را باطل اعلام کرد. جنازه علی محمد شیرازی را هم بیرون تبریز انداختند و طعمه حیوانات شد و توسط سفیر کبیر دولت فرانسه وقت در ایران تأیید شد، اما آن زمان بهاییان اعلام کردند که جنازه را دزدیدند و 60 سال بعد در اسرائیل دفن کردند!

علی محمد شیرازی معتقد بود که قیامت هر پیغمبری آمدن پیغمبر بعدی است لذا الان که مثلاً خود او آمده قیامت اسلام فرا رسیده است و دوران هر دینی هزار سال است، ما حساب کردیم از بعثت تا سال 1260، یکهزار و 273 سال می‌گذرد که این از هزار سال بیشتر می‌شود و ادعایش با واقع جور در نمی‌آید!

 

اعتقادات عجیب و غریب بهاییان

*از برخی اعتقادات عجیب بهاییان بگویید؟

-یک اعتقاد اینها این است که پادشاه حق ندارد غیر مذهب خودی در سرزمینش باقی بگذارد بنابراین یا باید همه را بکشد یا همه را بیرون کند درحالیکه این خلاف اخلاقی است که از آن دم می‌زنند، اینها اعتقاد دارند که باید همه کتاب‌ها را سوزاند البته غیر از کتاب‌های خودشان بنابراین باید همه میراث بشریت را نابود کرد حالا فرض کنید که در آن زمان کیش باطل اینها عالم گیر می‌شد و همه کتاب‌ها سوزانده می‌شد بچه‌های نسل‌های بعد باید چکار می‌کردند؟ علاوه بر این اینها اعتقاد داشتند که باید عناصر اربعه را خرید و فروش کرد حال زمین را می‌توان اما آتش یا باد را چگونه می‌توان خرید و فروش کرد؟ همینطور اثاثیه منزل باید هر 19 سال تغییر کند و خانه و لباس پدر تنها به پسر بزرگ ارث می‌رسد که این واقعا خنده دار است!

 

علت پراکندگی بهاییان در کره زمین انجام فعالیت‌های جاسوسی است

*پراکندگی بهاییان و تعدادشان در کره زمین به چه صورت است؟

-تعداد اینها براساس آنچه در یکی از سایت‌ها خواندم چیزی حدود پنج میلیون و اندی یا شش میلیون نفر است. الان 175 سال از پیدایش این فرقه می‌گذرد اینها که ادعا داشتند دینشان عالم را خواهد گرفت الان زیر نظر بیت‌عدل اسرائیل زندگی می‌کنند و قوانین آنجا برایشان اعمال می‌شود البته در هر کشوری ادامه حیات می‌دهند و توسط حمایت‌های بیگانگان و جاسوسی فعالیت می‌کنند. در دنیا حدود 235 کشور وجود دارد که اینها تلاش دارند در همه کشورها حضور داشته باشند حال با این جمعیت پنج و اندی میلیون چرا می‌خواهند اینچنین پراکندگی داشته باشند؟ پاسخ این است که برای جاسوسی! چرا که دادن اطلاعات برایشان امنیت و حمایت مالی ایجاد می‌کند، حتی در یک دوره‌ای اینها نقشه 25 ساله یک شهر را درآورده بودند تا زمین‌هایشان را بخرند. در ایران نیز سهم‌هایی در کارخانجات داشتند و کسی متوجه نمی‌شد، در بازار دارو، سکه و ارز نیز فعالیت می‌کردند که همین یک سال و نیم پیش دو نفرشان دستگیر شد.

 

2 راه جذب به فرقه بهاییت

*اینها چطور دینشان را تبلیغ می‌کنند؟

-فرقه ضاله بهائیت دو نوع دینش را تبلیغ می‌کند نخست همین که فردی را دعوت کرده و تلاش می‌کنند او را برای پیوستن به خود تشویق کنند که البته این راه مشکلی است و به راحتی کسی جذب نمی‌شود البته آنها هم اهرم‌های خاص خود را نظیر بورسیه تحصیلی، ازدواج و ... دارند. پیش از انقلاب بهاییان 12 دانشگاه در دنیا داشتند که با دانشگاه‌های دیگر نیز مرتبط بود و افراد را از طریق دانشگاه جذب می‌کردند، علاوه بر دانشگاه، تشویق‌هایی مثل ازدواج، خروج از کشور و ... نیز مطرح است.

یک قسم تبلیغات دیگر که البته خطرناک‌تر از اولی است بی‌دین‌کردن افراد است به طوریکه فرقه ضاله در ابتدا به دنبال بهایی کردن افراد نیست بلکه تلاش می‌کند دین طرف را بگیرد، دین هر کس سلاح اوست که اینها تلاش می‌کنند با تبلیغات مختلف با آن مبارزه کنند اگر فردی دیگر دین بخصوصی نداشته باشد چیزی برایش مهم نیست بنابراین اگر یک ایرانی به هویتش بی توجه شود دیگر دینش را نیز مورد توجه ندارد و جلوی هویت جدید نیز نمی‌ایستد.

ارتباط نامشروع با محارم یکی از تبلیغات بهاییت است

بنابراین اینها از طریق عناصر مستهجن اینترنتی نیز تلاش دارند افراد را جذب کنند مثلاً یادم می‌آید چیزهایی درباره ارتباط نامشروع با محارم نیز تبلیغ می‌کردند که سرنخ‌هایش را که گرفتند عناصر فرقه بهاء در آن نقش داشتند چرا که هیچ دینی به طور مثال مسیحیت حاضر نیست اینگونه تبلیغات داشته باشد یا مثلاً به مسخره کردن اسلام بپردازد لذا در اینترنت مواردی که مشاهده می‌کنیم به طور مثال به مسخره کردن اسلام می‌پردازند، کاریکاتور می‌کشند و... اینها نشان دهنده این فرقه‌های ضاله است. در نهایت شیوه کار اینها امروز بی دین کردن افراد و سپس رسوخ در افکارشان است بسیاری از کتاب‌هایی که اکنون کار می‌کنند به نام روشنفکری است اما در واقع به بی هویت سازی عناصر فکری افراد می‌اندیشند.

در نهایت مهمترین نکته‌ای که باید درباب ارتباط با این فرقه‌ها مدنظر قرار داد نخست شناخت خوب و شایسته فرقه‌های ضاله و در نهایت جلوگیری از رسوخ افکار اینها با ظاهرسازی در اذهانمان است.


فارس