نیمی از کار شناسنامه‌دار کردن مناطق عملیاتی شمال‌غرب انجام شده است


1490 بازدید

نیمی از کار شناسنامه‌دار کردن مناطق عملیاتی شمال‌غرب انجام شده است

سرهنگ نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در مورد موضوع شناسنامه دار کردن مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس گفت: بعد از سخنان حضرت آقا که در اسفند و فروردین در مورد بحث راهیان نور انجام شد، ما در ستاد مرکزی نزدیک به 8 تا 10 جلسه کارشناسی در مورد دغدغه‌های ایشان برگزار کردیم و از همان ابتدا شناسنامه دار کردن راهیان نور در دستور کار ستاد بود. باید به این موضوع توجه می‌شد. شناسنامه دار کردن مناطق عملیاتی شمال غرب نیز جزو برنامه‌ها بوده و الان تقریبا نیمی از کار شناسنامه دار کردن مناطق عملیاتی شمالغرب کشور انجام شده و به زودی تولید آن هم شروع می‌شود تا هر زائری اطلاعات هر جایی که بخواهد رد آن حضور پیدا کند را بداند. حوادث، شخصیت‌ها، مراحل اقداماتی که در دوران دفاع مقدس انجام گرفته را بشناسد. و طبق کلام رهبری "زیارت با معرفت" تحقق پیدا کند.

وی افزود: همچنین در همین راستا در مسیر کاروان‌های راهیان نور نقاط حماسی را به مردم معرفی می کنیم آن هم نه صرفا از طریق روایت بلکه از طریق علامت گذاری و ایجاد بیلبوردها و شناسنامه‌هایی که در نقاط خاص نصب می‌شود طی مدت یکی دو ماه آینده نصب این بیلبوردها هم آغاز می‌شود و اقدامات عملیاتی و میدانی آن هم در حال انجام است. این برنامه نیز هم در شمالغرب و غرب کشور انجام می‌شود و هم در جنوب کشور.

رهبر انقلاب اسلامی در 26 اسفندماه 92 اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی را یک سنت حسنه به‌منظور پیشگیری از دو آسیب «فراموشی» و «تحریف» خواندند و افزودند: نکته اصلی و کلیدی در اردوهای راهیان نور، ایجاد زمینه برای «زیارت بامعرفت» است.

امام خامنه‌ای یکی از ابزارهای فراهم کردن زمینه «زیارت بامعرفت» را تولید جزوه‌هایی به‌عنوان شناسنامه مناطق جنگی و عملیات‌های دفاع مقدس برشمردند و افزودند: کتاب‌های بسیار خوبی در حوزه دفاع مقدس نوشته شده که قابلیت تبدیل شدن به فیلم‌های جذاب را دارد و همچنین تمام مناطق جنگی و هریک از عملیات‌های دفاع مقدس نیز می‌تواند دستمایه تولید آثاری فاخر قرار گیرد.


تسنیم