رصد مهمترین رویدادها و اخبار جهان اسلام در یک کتاب


979 بازدید

رصد مهمترین رویدادها و اخبار جهان اسلام در یک کتاب

کتاب «گزارش رصد پویای فکری جهان اسلام» دربرگیرنده مهمترین تازه‌های نشر، همایش‌ها، سخنرانی‌ها و اخبار جهان اسلام در بازه زمانی 15فروردین تا 25 اردیبهشت 1392است._
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، دفتر رصد و ترجمه جبهه فکری انقلاب اسلامی (ترجمان) اقدام به چاپ کتابی با عنوان «گزارش رصد پویای فکری جهان اسلام» کرده است. این کتاب به رصد دقیق خبری، تحلیلی و روند پژوهشگرانه تحولات جهان اسلام پرداخته و درصدد گردآوری اطلاعات، به روز رسانی، طبقه بندی اهمیتی و تحلیل فشرده‌ی این داده‌ها، به مثابه اطلاعات پایه برای استفاده برنامه‌ریزان عرصه‌ بیداری اسلامی است.

در مدل پویای این نوع رصد، با در نظر گرفتن آمایش سرزمینی عربی، محورهای پنج گانه‌ تازه های نشر در حوزه‌ی کتاب در شاخه‌های علوم انسانی، همایش‌ها، نشست‌ها، سمینارها،‌نمایشگاه‌ها،‌کارگاه‌های آموزشی و فعالیت‌های دوره‌ای مراکز و موسسات علمی پژوهشی و مذهبی و مهمترین محورهای خطبه‌های نماز جمعه در شهرهای اصلی جهان عرب و نیز برجسته‌ترین مناسبت‌های کشورهای این حوزه گزارش شده است.

به عنوان مثال در قسمت معرفی کتاب‌های جدید منتشر شده در جهان عرب، کتاب قدرت حاکم وسازمان اطلاعات سوریه «السلطه و الاستخبارات فی سوریه» تالیف «رضوان الزیاده» عضو «شورای ملی سوریه» و از مخالفان دولت بشار اسد است که از سوی انتشارات «ریاض‌الریس» منتشر شده است.

مخاطب در قسمت کتاب شناسی این کتاب با هشت عنوان جدید منتشر شده آشنا می‌شود. در قسمت همایش‌ها و نشست‌ها به 11 نشست برگزارشده اشاره شده است.

این کتاب دارای چهار بخش «کتاب شناسی»، «همایش‌ها و نشست‌ها»، «سخنرانی‌ها و مصاحبه‌ها»، «مهمترین اخبار» است و در 70صفحه به بهای چهار هزار تومان عرضه شده است.


ایبنا