تلگراف آیت‌الله عبدالله شیرازی در محکومیت کشتار بیمارستان امام رضا(ع) در مشهد


1347 بازدید

در پی هتک حرمت بارگاه حضرت ثامن‌الائمه توسط مزدوران رژیم پهلوی و نیز حمله آنان به بیماران بستری در بیمارستان امام رضا(ع) در مشهد مقدس (آذر ۱۳۵۷)، علمای سراسر کشور با صدور پیام‌هایی، این جنایت را محکوم و با مردم مشهد اعلام همبستگی کردند.  سند زیر متن تلگراف آیت‌الله سیدعبدالله شیرازی در پاسخ به پیام همدردی آیت‌الله صدوقی است.

 

متن تلگراف مرجع عالیقدر جهان رهبر مجاهد عالیمقام آیت‌الله العظمی شیرازی دام‌‌ظله‌العالی، به حضرت آیت‌الله صدوقی

حضور محترم جناب مستطاب آیت‌الله آقای حاج شیخ محمد صدوقی دامت برکاته-یزد

ضمن ابلاغ سلام و تحیت: تلگراف شریف مبنی بر تقدیر و تجلیل از تحصن آقایان علما اعلام و مردم مسلمان مشهد مقدس و اعلام همبستگی برادران مسلمان یزد با این تحصن شریف موجب تقدیر و امتنان وافر گردید، البته مستحضرید که با کمال تاسف حوادث مؤلمه و صحنه‌های ناهنجار و کشتارهای دسته جمعی مسلمانان بی گناه در نقاط مختلف این کشور ستمدیده پی در پی به دست عمال خائن نظام حاکم صورت می‌گیرد و عقده ها را افزوده و ناراحتی ها را شدیدتر می نماید و ملت غیور ایران را یکپارچه خشم و غضب نمود. اگرچه جنایاتی که در طول این مدت دستگاه جبار مرتکب شده است هر یک از آن برای سیاه نمودن صفحه تاریخ کافی است ولی هر روز بر شدت جنایات خود میافزاید. به نحوی که هر جنایتی جنایت دیگر را تحت الشعاع قرار می‌دهد. رفتار وحشیانه اخیر آنان در شهرستان‌های مختلف ایران نیاز به ذکر ندارد و از آنها فجیع‌تر جنایاتی است که در مشهد مقدس قبة الاسلام عمل نمودند.

حمله دشمنانه آنان به مرقد مظهر حضرت ثامن‌الحجج علیه‌السلام و تیراندازی به آن بقعه مطهره که با کمال گستاخی صورت گرفت، دلیل بر دشمنی ریشه‌دار و عمیق آمرین و عاملین آن جنایت بود که با خشم و غضب عمومی ملت مسلمان ایران و سایر مسلمانان جهان روبرو شد. هنوز چند صباحی از آن واقعه اسفناک نگذشته بود که همان ایادی کثیف و آلوده جنایت بسیار شدید و ضد انسانی دیگری مرتکب شدند و به بیمارستان امام رضا(ع) که مرکز بستری شدن صدها مریض بود، حمله وحشیانه و یورش سفاکانه نمودند و بیمارستان را از چند طرف مورد حمله رگبار مسلسل قرار دادند و عده زیادی از مریضان و مراجعین را مجروح و چند نفر از جمله یکی از کودکان را به قتل رسانیدند و قسمت‌های زیادی از ساختمان بیمارستان را با حمله های مسلحانه دشمنانه خود خراب نمودند.

این دو جنایت بزرگ در مشهد مقدس همگی را به یک نتیجه قطعی رساند و آن اینکه سر تا پا وجود این نظام و هیئت حاکمه دشمنی با دین و انسانیت است و الا همگی می دانند که حتی در جنگ های بین المللی که دو دشمن ریشه دار با هم می‌جنگند، معابد مذهبی و مراکز درمانی (درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها) مستثنی از هرگونه حمله می باشند و به هیچ نحوی نباید به آنان دستبرد یا تجاوزی بشود و نظام حاکم ایران با کمال تاسف تمام عرف‌های بین المللی را زیر پا گذارده و از هرگونه عمل ضد دینی و ضد انسانی دریغ نداشته و هر روز به شکلی قدم بر می‌دارد تا بلکه بتواند سدی در مسیر این مبارزه اصیل اسلامی که به رهبریت روحانیت صورت گرفته است، ایجاد نماید.

دستگاه جبار پس از اینکه دید با قدرت توپ و تانک نمی‌تواند مردم را از مسیر دینی خودشان برگرداند و با کشتن افراد متعدد و داغدار نمودن خانواده‌های فراوان مردم به ستوه نیامدند، دست خود را از آستین یک عده اراذل و اوباش و جیره خوار خود بیرون آورد و با چوب و چماق در نقاط مختلف کشور، خصوصاً مشهد مقدس و شهرستان‌های استان خراسان بر مردم حمله‌ور شدند و زیان‌های زیادی را به بار آوردند. منازل و مغازه های مردم را شکستند، غارت و چپاول نمودند. آشوب و هیجانی بی نظیر به وجود آوردند، و بر همگان روشن شد که این نقشه شوم یکی از دسائس مطالعه نشده نظام حاکم بود. و پس از اینکه این سیاست شوم هم به جایی نرسید و نتوانست ملت را از پای درآورد، به برنامه جدیدی دست زده‌اند و از طریق تحریک عواطف اقلیت‌های مذهبی، و با تحریک عناصر آلوده و دست نشانده خود مانند فرقه ضاله بهائیت، با سازش مخفی با رهبران آنان مبنی بر سوزاندن منازل آنان به دست ماموران نظامی و سپس متهم نمودن مسلمانان از طریق رسانه‌های تبلیغاتی فاسد شان در داخل و خارج کشور که نمونه آن حادثه فجیع سعدیه شیراز بود، دست زدند.

در صورتی که جهان می‌داند که منطق روحانیت و منطق مردم مسلمان آتش‌سوزی و خرابکاری و آدمکشی و ترور نبوده و نیست. و این اعمال منطق افراد ضعیف است که رو به تباهی و فنا می‌باشند.

از خداوند متعال مسألت می‌شود که بر تاییدات جوامع اسلامی بیافزاید و همگی را در ظل توجهات خاصه ولی الله المنتقم حضرت حجت بن الحسن هرچه زودتر به اهداف مشروعه خود برساند و ریشه‌های ظلم را سریعاً قلع نماید و به عموم مسلمانان روح استقامت عنایت فرماید.

وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا و َإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ-مشهد مقدس 21 محرم الحرام 1399. سیدعبدالله شیرازی.


تلگراف آیت‌الله عبدالله شیرازی در محکومیت کشتار بیمارستان امام رضا(ع) در مشهد