دفاع از فلسطین الویت امام راحل


1377 بازدید

دفاع از فلسطین الویت امام راحل

مراسم بیست‌ و ‌پنجمین سالگرد ارتحال امام‌خمینی(ره) صبح امروز(چهارشنبه) با حضورمقام معظم رهبری ومقامات کشوری وهمچنین خیل عظیمی از ملت ایران از سراسر کشور در حرم مطهر معمار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.

"مسعود قنبری" دانشجوی رشته حسابداری درگفتگو با خبرنگار قدسنا درباره شخصیت امام گفت: امام شخصیت و ویژگی های منحصر به فردی داشت.وی افزود: امام راحل ابتدا مردم را بخود جذب میکردند وبا کمک آنها به هدف اسلام جامه عمل میپوشاندندکه پیروز انقلاب اسلامی یکی از همین موارداست. قنبری تاکید کرد:قیام امام راحل اسلامی بود. امام در تمام زندگی خود برای رضای خدا تلاش میکردند بنابراین می توان گفت امام برای احیای اسلام قیام کردند.

این دانشجو در پاسخ به سوالی درخصوص نقش امام خمینی دردفاع از ملت فلسطین تصریح کرد: در آن زمان که کمتر کسی از قضیه فلسطین وهمچنین ملت مظلوم آن دفاع میکرد امام راحل اعلام کرد که دفاع از فلسطین جزء اولویت های نظام جمهوری اسلامی ایران است وبرحمایت ایران از فلسطینی ها وگروههای مقاومت تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد:فرمایشات امام درباره آزادی قدس شریف وهمچنین سرزمین فلسطین باعث شد که ملتهای مسلمان به این مسئله توجه کنند و به حمایت از آن برخیزند.امام از این طریق باعث زنده نگه داشتن قضیه فلسطین شدند.مسعود قنبری اظهارداشت:مسلمانان بایدازسرزمین فلسطین دفاع کنند و برای آزادی قبله اول خود تلاش کنند. وی در پایان از ملت ایران خواست به حمایت خود ازملت مظلوم فلسطین ادمه دهدوبا کمکهای خود باعث شود گروههای مقاومت روزبروز قدرتمندتر شوند تادرنهایت سرزمین مقدس فلسطین بدست آنها از لوث وجود صهیونیستها آزاد شود.


قدسنا