گردشگران آلمانی از بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین بازدید کردند


8418 بازدید

گردشگران آلمانی از بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین بازدید کردند

یک گروه گردشگر از کشور آلمان روز پنجشنبه 29 مهر 1395  از بیت تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خمین بازدید کردند. این گروه 4 نفره از قضات بازنشسته کشور آلمان بودند که برای بازدید از بیت تاریخی حضرت امام (ره) به خمین سفر کردند.

مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) در خمین گفت: این گردشگران به استان اصفهان سفر کرده بودند، که با توجه به جاذبه های تاریخی این استان به شهرستان خمین نیز سفر کردند تا از بیت تاریخی امام خمینی (ره) دیدن کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا مرودشتی افزود: بخش های مختلف مجموعه بیت تاریخی امام (ره) برای این گردشگران به زبان خارجی توضیح داده شد.

وی بیان کرد: این گروه گردشگر آلمانی با علاقه از نقاط مختلف بیت تاریخی امام خمینی (ره) دیدن کردند و با طرح پرسش هایی خواستار توضیح بیشتر دوران زندگی این بزرگ مرد انقلاب شدند.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 300 گردشگر خارجی از بیت امام خمینی (ره) در خمین بازدید کردند.

وی ادامه داد: امسال گردشگران خارجی مختلفی از کشورهای آلمان، آمریکا، استرالیا و کانادا از بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین بازدید کردند.

به گزارش ایرنا؛ مرودشتی اظهارکرد: در بیت تاریخی امام راحل، 2 راهنمای گردشگری مستقر است که ضمن پذیرایی از کاروان ها، اقلام تبلیغی، پوستر، لوح فشرده و کتابچه زندگینامه امام خمینی (ره) را در قالب بسته های فرهنگی به بازدیدکنندگان اهدا می کنند.

جلوخان های بنای تاریخی بیت امام خمینی(ره) بخش وسیعی است که به صورت فرورفتگی در کنار مسیر و در جلوی درب اصلی قرار دارد و درب اصلی این خانه در پیش خان قرار دارد و این در دو لنگه است و هر لنگه متشکل از چند ردیف تخته قطور طولی است.

بعد از عبور از ورودی، فضایی کاملا سر بسته به نام هشتی وجود دارد که یک هشت ضلعی کامل است و بعد از هشتی راهروی طویل و کم عرض و تاریکی قرار دارد که مانع ورود ناگهانی به فضای داخل عمارت است.

وجود چند انبار، اصطبل و آشپزخانه از دیگر اجزا و فضاهای بیت تاریخی امام خمینی (ره) در شهرستان خمین است.

بیت تاریخی امام خمینی (ره) در محله سه پل شهر خمین و در شمال رودخانه این شهر واقع شده که با قدمتی 200 ساله، به شماره 1746در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

از ابتدای امسال در مجموع 235 هزار گردشگر داخلی و خارجی با سفر به زادگاه امام راحل از بیت تاریخی امام بازید کردند.


ایرنا