بزرگداشت تاریخ ایران با رونمایی از دو مجموعه کتاب ویژه نوجوانان


6360 بازدید

بزرگداشت تاریخ ایران با رونمایی از دو مجموعه کتاب ویژه نوجوانان

مراسم رونمایی دو مجموعه کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «نیاکان ما» و «حماسه‌های ایرانی» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تاریخ ایران در قالب دو مجموعه کتاب برای نوجوانان تالیف شده است.

بر این اساس، مجموعه‌ «نیاکان ما» سرگذشت ایران را در زندگی و فرهنگ مردم جستجو کرده است و به دوران طلایی تاریخ ایران پس از اسلام می‌پردازد. بازرگانی ایران، ورزش‌های ایرانی، مدرسه‌ها، کتابخانه‌ها و... دستمایه‌ گردشی در تاریخ به قلم نویسندگان مختلف شده‌اند. در دیگر سو «حماسه‌های ایرانی» به سراغ دلیران ایران زمین رفته است و زندگی آنان را برای ما روایت می‌کند.

مهدی میرکیایی به عنوان دبیر مجموعه هدایت این آثار را بر عهده داشته است. قرار است این مراسم رونمایی با حضور ۱۰ نویسنده‌ی این آثار، دبیر مجموعه و نورا حق‌پرست مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون برگزار شود.

علاقه‌مندان می‌توانند ساعت ۱۰ صبح روز چهاردهم آذر در سالن کنفرانس شماره‌ یک مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شاهد این رونمایی باشند.


خبرگزاری مهر