شفا گرفتن کمونیست روس از امام رضا


1970 بازدید

به گزارش مشرق، منصور انوری نویسنده، از ادامه تالیف رمان «جاده جنگ» که سه مجلد نخست آن برگزیده جایزه ادبی جلال‌آل احمد شده بود، خبر داد و گفت: تالیف مجلد دهم از این رمان را به نیمه رسانده‌ام که ماجراهایش در اواخر سال 1341 و اوایل سال 42 می‌گذرد و به ماجرای قیام پانزده خرداد نیز منتهی می‌شود.
 وی افزود: مجلدات ششم تا نهم این رمان نیز برای انتشار در اختیار ناشر قرار داده شده است. تا جایی که من اطلاع دارم انتشارات سوره مهر قرار است مجلد ششم این کتاب را تا قبل از سال نو منتشر کند ولی سه مجلد دیگر در نوبت چاپ است.
 این نویسنده همچنین از در دست چاپ بودن رمان دو جلدی دیگری با عنوان «از عشق‌آباد تا عشق‌آباد» خبر داد و گفت: داستان این رمان درباره فرزند یکی از روسای حزب کمونیست شوروی است که دچار سرطان شده است. پدر بزرگ وی که روزگاری در مشهد شاهد شفای بیماران در حرم رضوی بوده است، سعی دارد مخفیانه نوه‌اش را به مشهد برساند. این تصمیم او به گوش حزب کمونیست شوروی و نیز رکن دو ارتش ایران و ساواک می‌رسد و سعی می‌کنند تا از این کار جلوگیری کنند. در ادامه این داستان، کودک و پدربزرگ او که توسط عشایر مرزنشین ایرانی به صورت قاچاق به ایران آمده‌اند، در یک غار به محاصره نیروهای نظامی درمی‌آیند و در رویدادی عجیب کودک با دیدن مردی نورانی در درون غار شفا پیدا می‌کند و پس از تحویل داده شدن به ارتش به شوروی، بازگردانده می‌شود.
 انوری گفت: این رمان را برای انتشار در اختیار انتشارات سوره مهر قرار داده‌ام.
 این نویسنده در ادامه از انتشار جلد دوم کتاب «بر فراز آشیانه عنقا» با موضوع زندگی شهید کاوه خبر داد و گفت: به تازگی نشر «صریر» جلد دوم این کتاب را منتشر کرده و مجلد سوم آن نیز در دست تالیف قرار داد.
 وی همچنین از تالیف مجلد نخست از یک رمان با موضوع انقلاب اسلامی با عنوان تپش خبر داد که ناشر آن نیز سوره مهر خواهد بود.


مشرق