روایت بیسیم‌چی لشکر 14 از لحظه شهادت حسین خرازی


1273 بازدید

روایت بیسیم‌چی لشکر 14 از لحظه شهادت حسین خرازی

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین خرازی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس بود که فرماندهی عملیات کربلای 5 را عهده‌دار بود و لشکر او در این عملیات با عبور از خاک‌ریزهای هلالی که در پشت نهر جاسم از کنار اروندرود تا جنوب کانال ماهی ادامه داشت شکست سنگینی به عراقی‌ها وارد آورد.

حسین خرازی سرانجام در روز 8 اسفند 1365 در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید و در قطعه شهدای کربلای 5 در منتهی‌الیه شمال غربی گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.

امروز سالروز شهادت این دلاور جبهه‌های دفاع مقدس است و همین مسئله بهانه‌ای شد تا با یکی از همرزمان شهید خرازی به مصاحبه بنشینیم.

اکبر نریمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان به مناسبت سالگرد شهادت شهید حسین خرازی راجع به خصوصیات اخلاقی فرمانده لشکر 14 اظهار کرد: آنچه که حسین خرازی را زبانزد همه کرد تقوا و ایمان بود.

وی با بیان اینکه حسین خرازی به دلیل اخلاصی که داشت همه عاشقش بودند، افزود: شب عملیات والفجر 8 شب سختی برای خرازی بود و حتی در آن شرایط سخت نماز شب را ترک نکرد و با آن وضعیت و استرسی که همه داشتند از خدا خواست و کمک گرفت و توانست در عملیات پیروز شود.

بیسیم‌چی فرمانده لشگر 14 درباره لحظات شهادت حسین خرازی تصریح کرد: ساعاتی قبل از شهادت خرازی را به قرارگاه فرا خواندند و او در هنگام ترک مقر دعا کرد که خدایا مرگ من را برسان که با این جمله همه را منقلب کرد.

وی با اشاره به اینکه شهید خرازی پس از برگشت از عملیاتی که برای گرفتن خاکریز انجام شده بود خبر گرفت و به محض اینکه شنید خاکریز بدون هیچ گونه تلفاتی گرفته شده سجده و از اینکه عملیات با موفقیت به پایان رسیده است، شکر به جا آورد.

نریمانی خاطرنشان کرد: شهید خرازی پس از استراحتی فرماندهان را فرا خواند و کالک عملیاتی را پهن کرد و در حال توضیح آن بود و ناگهان خبر رسید که ماشین غذای یکی از گردان‌های خط را زده‌اند.

وی ادامه داد: شهید خرازی پس شنیدن این خبر سریعاً بیسیم زد که ماشین غذای دیگری را جایگزین کرده و به خط بفرستند، ماشین غذا به اشتباه به مقر ما آمد و شهید خرازی به سرعت از روی کالک به سوی ورودی سنگر رفت.

بیسیم‌چی شهید خرازی با بیان اینکه همانطور که حاج حسین با راننده صحبت می‌کرد و ناگهان سوت خمپاره را شنیدم، بیان کرد: در این هنگام به سرعت نشستم اما شهید خرازی خم به ابروی خود نیاورد و به همان صورت استوار ایستاد که ناگهان ترکشی از خمپاره از کمر به قلب او اصابت کرد و به شهادت رسید.


فارس