امکان مطالعه ‌35هزار کتاب الکترونیکی در کتابخانه دانشگاه امیر‌کبیر


1170 بازدید

امکان مطالعه ‌35هزار کتاب الکترونیکی در کتابخانه دانشگاه امیر‌کبیر

کتابخانه فنی‌و مهندسی دانشگاه امیر‌کبیر علاوه بر ارایه کتاب‌های چاپی در رشته‌های فنی‌و‌مهندسی، 35‌هزار کتاب الکترونیک(Ebook) را در دسترس دانشجویان و اعضا خود قرار می‌دهد.-
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، دانشجویان در کتابخانه فنی و مهندسی دانشگاه امیر‌کبیر می توانند بیش از ده‌هزار عنوان کتاب به زبان انگلیسی را جست‌و‌جو کرده و از آن‌ها استفاده کنند.همچنین بیش از 20هزار عنوان کتاب فارسی نیز در این کتابخانه موجود است.

کتابخانه فنی‌و‌مهندسی دانشگاه امیر‌کبیر افزون بر یک‌هزار و 200 نسخه از نشریات تخصصی فنی و‌مهندسی را بایگانی کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

آخرین پژوهش‌ها و دستاورد‌های علمی این دانشگاه که به صورت پایان‌نامه درآمده است نیز به تعداد 17‌هزار نسخه است که در کتابخانه فنی‌و‌مهندسی این دانشگاه نگهداری می‌شود. آرشیو استاندارد‌های مهم و 19 پایگاه اطلاعاتی تخصصی مجلات و مقالات بین‌المللی نیز از دیگر دستاورد‌های این کتابخانه تخصصی است.

مجموعه کتابخانه فنی‌و‌مهندسی دانشگاه امیر‌کبیر در سال 1388 و با مشارکت شهرداری تهران در فضایی بالغ بر ‌هفت‌هزار و 500متر ساخته شده است و بخش‌های فهرست‌نویسی و سازماندهی اطلاعات، سفارشات و تامین منابع اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و خدمات اطلاعاتی و بخش‌های دیگر این کتاب‌خانه در یک‌هزار و 500متر از این کتابخانه در حال فعالیت است.

گفتنی است تمامی علاقه‌‌مندان برای عضویت در این کتابخانه به تارنمای این کتابخانه به نشانی http://digitallib.aut.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 64545065 تماس حاصل کنند.


ایبنا