روایت‌گری طلاب خارجی از نقش امام(ره) در جهان اسلام


2217 بازدید

روایت‌گری طلاب خارجی از نقش امام(ره) در جهان اسلام

میثم نیلی، مدیر عامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به فعالیت‌های این مجمع در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: این مجمع همچون سال 91، در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عهده‌دار برگزاری سالن یاس است. در بخش ترویجی این سالن مؤسسات و مراکز فرهنگی مختلف این امکان را یافته‌اند تا به ارائه آثاری در موضوعات خاص از جمله مساله فلسطین، دفاع مقدس، طب و تغذیه، خانواده و ... بپردازند.

وی با اشاره به موضوعات ارایه شده در این بخش از سالن یاس گفت: با توجه به نام‌گذاری سال 2014 با عنوان همبستگی بین‌المللی با ملت فلسطین از سوی سازمان ملل یکی از موضوعاتی که در سالن یاس به آن پرداخته می‌شود، معرفی تفکرات منفی و ضدانسانی رژیم غاصب صهیونیستی است.

به گفته نیلی حوزه علوم انسانی و اسلامی، طب و تغذیه، زن و خانواده، دفاع مقدس، شاعران جوان فارسی‌زبان ایرانی، تاجیک، هندی و افغان و... با محوریت علیرضا قزوه، شاعر صاحب‌نام کشور، از دیگر موضوعاتی است که در این بخش از سالن به آنها پرداخته خواهد شد.

وی ادامه داد: در همین قسمت، بخشی نیز جهت معرفی آثاری در نظر گرفته شده است که در حوزه ادبیات انقلاب از فارسی به سایر زبان‌ها ترجمه شده‌اند. ما در این بخش از حضور بعضی طلاب و دانشجویان خارجی که تا حدودی به زبان فارسی مسلط هستند، استفاده می‌کنیم تا مردم با اثرگذاری آثار اندیشمندان و بزرگانی چون امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، شهید مطهری و شهید مرتضی آوینی در اقصی‌نقاط جهان آشنا شوند.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی در بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عهده‌دار برپایی سالن یاس است و قرار است تجربه موفق دو سال گذشته را تکرار کند. پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در قالب برگزاری نشست‌ها و هم‌فکری‌ها، ایجاد پاتوق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، برگزاری نشست با چهره‌های شاخص حوزه کتاب از جمله نویسندگان و ناشران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حضور کارشناسان زبده برای ارائه مشورت در زمینه سیرهای مطالعاتی و... از جمله برنامه‌های مهم این مجمع در سالن یاس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.


تسنیم