ضعف عملکرد نهادهای امنیتی اسرائیل


1789 بازدید

ضعف عملکرد نهادهای امنیتی اسرائیل

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت در گزارشی در تحلیل ناپدید شدن سه صهیونیست در کرانه باختری و بروز سردرگمی امنیتی دیگری برای کابینه نتانیاهو، یادآور شد: همه نشانه ها حکایت از وقوع اسارت دیگری علیه سربازان اسرائیلی دارد.

این روزنامه به نقل از رون بن نیشال تحلیلگر مسائل نظامی خود، تاکید کرد که ناپدید شدن همزمان این سه نظامی و سوزاندن خودروی آنها در نزدیکی روستای " دورا " در شهر الخلیل حکایت از این دارد که عملیات صورت گرفته یک عملیات برنامه ریزی شده بوده است.

این تحلیلگر مسائل نظامی ضمن بعید ندانستن دست داشتن حماس در این عملیات تاکید کرد که ارتش رژیم اسرائیل بدنبال گذشت بیش از 50 روز از اعتصاب اسرای فلسطینی، هشدارهای خود را در خصوص وقوع عملیات ربوده شدن نظامیان خود افزایش داده بود.

نیشال در ادامه صحبت های خود گفت که همه جنبش های فلسطینی فعال در غزه از جمله حماس، جهاد اسلامی و فتح تلاش های زیادی برای اسارت سربازان اسرائیلی انجام می دهند.

وی همچنین در ادامه گفته که حماس گروهی ویژه برای عضو گیری در کرانه باختری جهت فعالیت در زمینه اسارت سربازان اسرایئلی تشکیل داده است.

این تحلیلگر مسائل نظامی صهیونیستی همچنین با اشاره به تبادل 1.027 اسیر فلسطینی با حماس جهت آزاد سازی شالیط تصریح کرد که این مساله روحیه و تمایل جنبش های فلسطینی برای انجام عملیاتی بیشتر در زمینه اسارت گرفتن نظامیان بیشتر صهیونیست را افزایش داده است.

نیشال همچنین تصریح کرد که حماس برای اثبات عدم واقعی بودن اتهامات صورت گرفته نسبت به آن از جمله کنار گذاشتن مقاومت مسلحانه علیه اسرائیل، تلاش دارد با به اسارت گرفتن نظامیان اسرائیلی هم محبوبیت خود را در جامعه فلسطینی افزایش دهد و هم نادرست بودن این اتهامات را به اثبات برساند.


قدسنا