«نشر دیجیتال» تدبیر یک ناشر برای دور زدن گرانی کاغذ


1762 بازدید

«نشر دیجیتال» تدبیر یک ناشر برای دور زدن گرانی کاغذ

ایوب سیف‌زاده با پرداختن به دلیل اصلی روی آورن این انتشارات به نشر دیجیتال اظهار داشت: مشکلات اقتصادی پیش آمده در جامعه برای ما یک مزیت داشت؛ باعث شد که به سمت راهکاری نو و نشری جدید باشیم لذا برای آن‌که فعالیتمان متوقف نشود به سمت نشر کتاب‌های الکترونیک برویم.

او افزود: انتشارات «یاس نبی» تاکنون توانسته است کلیه آثار منتشرشده خود را به نسخه اندروید تبدیل و در فضای مجازی ارائه کند. تعدادی از کتاب‌های دیجیتال را به صورت رایگان و تعدادی دیگر را برای فروش بر روی پایگاه اینترنتی‌مان قرار دادیم. با این روش خریداران می‌توانند با قیمت کمتری کتاب‌های مورد نیاز خود را تهیه ‌کنند.

مدیر اجرایی انتشارت «یاس نبی» به آمادگی این مجموعه برای تبدیل کلیه کتاب‌های چاپی به نسخه اندروید اشاره کرد و گفت: کتاب‌های دیجیتالی ما برروی پایگاه اینترنتی www.jbook.ir قرار دارد. در مدت دو ماهی که مشغول این فعالیت هستیم، بیش از 50 هزار نسخه از کتاب‌هایمان توسط کاربران دانلود شده است.

سیف‌زاده از جمله ویژگی‌های نسخه اندروید آثارشان را امکاناتی نظیر یادداشت‌برداری، علامت‌گذاری و امکان مطالعه در شب و روز دانست.

این عضو مجمع ناشران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در مجموع 108 عنوان از کتاب‌هایمان به نسخه اندرویدی تبدیل شده است و در حال افزایش تولید هستیم. در حال حاضر، هر کدام از کتاب‌های این انتشارات که مجوز چاپ می‌گیرد، هم‌زمان با طی مراحل فنی، آماده‌سازی نسخه اندرویدی آن اثر هم انجام می‌شود.

او در ادامه اظهار داشت: کتاب «روزهای بی‌چتر» نوشته لیلا نظمی که مجموعه شعر است تاکنون حدود 3400 مرتبه توسط کاربران دریافت شده است.

مدیر اجرایی انتشارات «یاس نبی» با معرفی دو عنوان کتاب جدید که به‌تازگی توسط این ناشر چاپ شده، توضیح داد: کتاب «سرطان، درمان و پیشگیری با طب سوزنی و داروهای گیاهی» تالیف وحید رنجبری در قطع رقعی به‌تازگی وارد بازار نشر شده است.

او افزود: مجموعه 4 جلدی «انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی»، نوشته حسین دوستی نیز در آبا‌ن‌ماه به‌چاپ رسید و در بازار توزیع شد. «اهر»، «کلیبر و خدا آفرین»، «ورزقان» و «هریس» 4 شهرستانی هستند که هر جلد این کتاب به یکی آن‌ها  اختصاص دارد. این مجموعه در قطع وزیری و به سفارش اداره کل ارشاد استان آذربایجان شرقی تولید شده است.

به گفته ایوب سیف زاده انتشارات «یاس نبی» که حدود 50 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس دارد، به اذعان وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها ناشری است که توانسته در منطقه شمال غرب کشور و در حوزه دفاع مقدس آثار خوبی را تولید کند.


http://www.farsnews.com