انقلاب و لاله‌ها» سوسن طاقدیس در آستانه چاپ قرار گرفت


1058 بازدید

انقلاب و لاله‌ها» سوسن طاقدیس در آستانه چاپ قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس،کتاب «انقلاب و لاله ها» عنوان اثر داستانی سوسن طاقدیس برای کودکان است که وی وقایع سه دهه منتهی به انقلاب را به رشته تحریر درآورده است.
طاقدیس درباره کتاب اظهار داشت: این اثر را در کوران انقلاب به تحریر در آوردم که با توجه به موقعیت ویژه کتاب ترجیح دادم که آنرا به یک ناشر خاص بسپارم.
وی همچنین هدفش را از نگارش این کتاب عنوان کرد و افزود: در واقع در همان سه دهه گذشته، پیش بینی می‌کردم که نسل‌های آینده به دنبال سوالاتی از پدران و مادران خود درباره انقلاب باشند لذا به نوشتن این داستان اقدام کردم.
طاقدیس همچنین درباره مضمون داستان گفت: این کتاب در 13 بخش نوشته شده است و قصه با پرسش‌های دختری به نام لاله از مادرش آغاز می‌شود که در دوران انقلاب پدرش شهید شده است. چرایی شهادت پدر، شاه که بود و حکومت نظامی چیست از جمله سوال‌هایی هستند که با واژه‌های ساده توضیح داده می‌شوند.
وی درباره چرایی نگارش کتاب «انقلاب و لاله‌ها» خاطر نشان کرد: بیست سال پیش خواهر کوچکم به نام لاله سوال‌های بسیاری از من می‌پرسید که پاسخ دادن به همین سوالات باعث نوشتن این کتاب شد. سوالاتی که امروز پرسش بسیاری از کودکان ماست.
این داستان نویس در پایان درباره انتخاب عنوان «انقلاب و لاله‌ها» برای کتاب افزود: لاله‌ها به فرزندان ایران اشاره دارد که بعد از انقلاب به دنیا آمدند و تجربه‌ای از آن نداشتند.
لازم به ذکر است که این اثر داستانی در انتشارات سوره مهر در آستانه چاپ قرار دارد.