انتشار خاطرات همرزم شهید حاج ستار ابراهیمی در کتاب «دست خدا»


1641 بازدید

انتشار خاطرات همرزم شهید حاج ستار ابراهیمی در کتاب «دست خدا»

خاطرات خودنوشت قاسمعلی زارعی همرزم شهید حاج ستار ابراهیمی با عنوان «دست خدا» به زودی توسط سوره مهر منتشر می‌شود.

زارعی درباره این کتاب گفت: انگیزه من برای نوشتن کتاب به سال 78 و در بازدید از مناطق عملیاتی برمی‌گردد که احساس کردم باید نقش شهدا و رزمندگان دلاوری که در دفاع مقدس گمنام مانده‌اند را بازگو کنم.

وی درباره محتوای کتاب اظهار داشت: کتاب دارای سه بخش است که بخش نخست مربوط به حضور من در جنگ به عنوان یک بسیجی ساده است، بخش دوم مربوط به فعالیت من در تیپ انصار در سال 63 و بخش پایانی کتاب نیز به مسئولیت من در بنیاد تعاون سپاه اشاره دارد.

زارعی همچنین به نقش حاج ستار ابراهیمی که همسرش در کتاب «دختر شینا» روایت زندگی خود را بازگو کرده اشاره کرد و اظهار داشت: حاج ستار ابراهیمی به عنوان فرمانده مستقیم من در گردان 155 لشکر انصار است که بیشترین خاطرات را از ایشان در این کتاب نَقل کرده‌ام، حتی لحظه شهادت وی را نیز در کتاب بازگو کرده‌ام. شجاعت و ساده‌زیستی حاج ستار ابراهیمی به راستی زبانزد است که من به این موارد در کتاب پرداخته‌ام.

این نویسنده همچنین به عنوان کتاب اشاره کرده، گفت: خواننده با خوانش این اثر در جای‌جای کتاب دست خدا و تقدیر الهی را احساس خواهد کرد، در واقع من بر این باورم که دست خدا در تمام لحظات جنگ همراه من بوده است.

وی در پایان افزود: سعی کرده‌ام در بیان خاطرات صداقت داشته از غلو و مبالغه زائد بپرهیزم، لذا شجاعت، دلیری و حتی بیان ترس و وحشت در جنگ را صادقانه بیان کرده‌ام که فکر می‌کنم از این جهت برای مخاطب جذاب باشد.


فارس