خاطراتی که رهبر انقلاب در ۲ روز خواندند


2427 بازدید

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهدا به کتاب «من زنده هستم» اشاره کردند و فرمودند: «بنده این کتاب را در ۲ روز خوانده‌ام».

 حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی‌محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در اولین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت که اظهار داشت: یکی از برنامه‌های رهبر معظم انقلاب این است که ضمن دعوت از چند تن از خانواده‌های شهدا پای صحبت‌ها و روایت‌های آنها می‌نشینند؛ در یکی از دیدارها که خانم معصومه آباد به همراه مادرشان حضور داشتند، بنده هم در این جمع بودم.

وی ادامه داد: در این دیدار مادر خانم آباد معامله خود با خداوند در جوار حرم حضرت معصومه (س) و آزادی خانم آباد از اسارت عراقی‌ها را روایت کرد و رهبر معظم انقلاب نیز به کتاب «من زنده هستم» خاطرات خانم آباد اشاره کردند و فرمودند: «بنده این کتاب را در ۲ روز خوانده‌ام»؛ لذا بنده هم تشویق شدم تا این کتاب را بخوانم.

حجت‌الاسلام شهیدی افزود: زنانی که در این مراسم حضور دارند، اسوه‌های صبر و مقاومت هستند، از آن جمله خانم مرضیه دباغ که زنی مقاوم و شجاع است. لذا باید بکوشیم تا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه و پر رنگ شود، چرا که هر چه داریم از این فرهنگ است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: در دیدار با خانواده جانبازان یکی از نمونه‌های ایثار را دیدیم؛ همسر جانباز ۷۰ درصد آقای روغنی نمونه صبر و مقاومت است؛ این جانباز وضعیت خاصی دارد طوری که در خنثی‌کردن مین دوچم، دو دست و یک پای خود را از دست می‌دهد؛ ۴ ـ ۵ سال بعد این خانم با آقای روغنی ازدواج می‌کند و بسیار هم از زندگی خود راضی است.

* زنان خالقان حماسه دفاع مقدس هستند

مریم مجتهدزاده رئیس سازمان مشارکت زنان در دفاع مقدس در این مراسم بیان داشت: مکتب فاطمی مکتبی انسان‌ساز و حماسه‌ساز است. بنا به فرمایش مقام معظم رهبری این مکتب در خور عقول برجسته انسان‌های بزرگ، در اصلی‌ترین رشته تفکر است.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه(س) این دردانه هستی تربیت کننده و هدایتگر اندیشه‌های نابی است که به شهادت، ایثار و حماسه خو گرفته‌اند. این بانو الگویی تمام‌عیار برای تمام زنان آزاده است. رهبر معظم انقلاب چه نکو فرموده‌اند «بازماندگان شهدا باید به شهدایشان افتخار کنند ولی به این کار اکتفا نکنند» و به تدبیر ایشان شهادت، گل خوش‌بو و معطری است که جز دست برگزیدگان خداوند، در میان انسان‌ها به آن نمی‌رسد.

مجتهدزاده خاطرنشان کرد: به راستی شما زنان غیور، پرورش دهندگان و نگهبانان این گلستان ابراهیمی هستید و یادشان در تاریخ گوشه گوشه این سرزمین به نیکی سروده خواهد شد که این منزلتی آسمانی است.

وی خطاب به همسران و مادران شهدا گفت: شما همسران شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان نه‌تنها میراث‌دار مکتب شهادت، بلکه خالقان این حماسه هستید و به یقین این فراقت بار مسئولیتی سنگین‌تر را برای همه شما به دنبال خواهد داشت و البته خداوند یاری دهنده کسانی است که به امید نصرت الهی، پویندگان و جویندگان صراط مستقیم بوده و هستند.


فارس