جلد دوم خاطراتم از دفاع مقدس سال آینده منتشر می‌شود


1991 بازدید

جلد دوم خاطراتم از دفاع مقدس سال آینده منتشر می‌شود

 سردار رحیم صفوی ظهر امروز شنبه 13 اردیبهشت ماه با حضور در مصلی تهران از بخش‌های مختلف بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد. 

وی پس از این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به ارزیابی خود از نمایشگاه کتاب گفت: چنانچه بخش خصوصی که در حوزه اندیشه و تفکر و چه در حوزه ایجاد سازمان‌های انتشاراتی، ترجمه به زبان‌های مختلف وارد میدان شود شاید نمایشگاه شکل دیگری به خود بگیرد. امیدوارهستیم کسانی که صاحب تجربه و علم هستند با حمایت مالی دولت مانند اعطای وام بتوانند فعالیت کنند. 

سردار رحیم صفوی افزود: مدیران جدید در جهت تولید علم و افزایش فرهنگ عمومی کشور بویژه فرهنگ مطالعه و ارتقای اندیشه‌های فکری باید وارد میدان شوند تا از طریق فکر به عمل و اخلاق انسانی و اسلامی برسیم.

 وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی براینکه آیا ادامه خاطرات خود را خواهید نوشت، گفت: بله خاطراتم مکتوب شده و سال آینده منتشر می‌شود. البته پیش از این یک جلد از این خاطرات منتشر شده است و می‌توان امید داشت جلد دوم نیز تا سال آینده به بازار نشر عرضه شود. این خاطرات دربرگیرنده خاطرات من از اول انقلاب تا سال‌های پایانی جنگ است. 

 سردار صفوی همچنین با اشاره به اینکه چه میزان از وقت خود را به مطالعه کتاب می‌گذراند گفت: من هفته‌ای یک کتاب مطالعه می‌کنم به ویژه اکنون که از کار اجرایی فاصله گرفتم اکنون حدود 30 تا 40 درصد از وقتم به کار علمی در دانشگاه‌های تهران، امام حسین(ع)، تربیت مدرس و خوارزمی اختصاص دارد و همچنین هفته‌ای یک روز برای پژوهش وقت صرف می‌کنم بنابراین یا می‌نویسم یا می‌خوانم و یا ترجمه می‌کنم.


تسنیم